Translate

środa, 16 lipca 2014

Zagraniczni klienci kupują w Polsce!

Coraz więcej sprzedawców marzy o sprzedaży zagranicznej i realizuje swoje zadania. Zagraniczny kontrahent jest o wiele bardziej zasobniejszy co jest na plus ale za to o wiele, wiele bardziej wymagający niż nasz ojczysty. 

Jeżeli zastanawiacie się w jakich krajach zacząć sprzedawać swoje produkty na ebayu, czy amazonie to całkowicie za darmo Wam powiemy ;-)

Po raz kolejny zdradzamy sekrety naszej pracy. Dzisiejszy sekret opiera się na badaniach przeprowadzonych przez firmę Gemius z którymi zgadzamy się w 100%. Wskazują one skąd prowadzi ruch internetowy z zagranicy na nasze strony i sklepy zlokalizowane w Polsce. W tym momencie pewnie pomyślicie "wiadomo Niemcy"


Jak można zobaczyć nasi zachodni sąsiedzi są na drugim miejscu z ponad połową mniejszą liczbą odwiedzin niż lider. Teraz nasuwa się pytanie, kto? Są to obywatele Stanów Zjednoczonych, którzy stanowią 46% ruchu. Pewnie myślicie, że to nasi kochani rodacy zza wielkiego morza. Okazuje się, że nie tylko, ponieważ w tamtym roku stanowili tylko 14%!

Teraz każdemu  przedsiębiorcy powinna narodzić się  idea pomysłu. Co zrobić aby Ci klienci trafili własnie do mnie. Rozwiązania są dwa:
  • Pierwsze polega na skorzystaniu z doświadczenia firmy zajmującej się obsługą sprzedaży zza granicznej. Kontakt dostępny tutaj
  • Eksperymentowanie w pojedynkę załatwiając umowy z kurierami oraz szukając sposoby na rozreklamowanie się. 
Jak przystało na dobrego biznesmena należy zrobić kalkulacje i wybrać odpowiednią strategię.

Źródło: http://www.bloggingprweb.com/

Coraz większa liczba przedsiębiorców wybiera sposób pierwszy, ponieważ jest on skuteczny od razu. Tego typu firmy mają kontakt na bieżąco z zagranicznym klientem (amerykańskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim) oraz znają ich preferencje. Dość często są do tego zatrudniane są osoby które dobrze znają zwyczaje i kulturę w danym kraju, poprzez liczne wyjazdy na wymiany w okresie studiów. 

Dodatkowym atutem jest biegła znajomość języka. Więc jeżeli nie czujecie się na siłach do prowadzenia tematu, a bardzo chcecie rozkręcić sprzedaż za graniczną kliknijcie tutaj i wyślijcie zapytanie ;-)

Źródło; Niesforny blogger www.e-prom.com.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz