Translate

czwartek, 6 października 2016

Jak walczyć z nieuczciwym pozycjonowaniem? Kilka porad

W czasach gdy Google lubi karać serwisy za nienaturalne linki bardzo często ofiarami tego rodzaju działań padają strony umożliwiające tworzenie wizytówek czy też zwyczajnie sprzyjające pozycjonerom. Tak więc wiele ,,porządnych" stron jest całkiem często karanych za sam fakt, że umożliwiają u siebie umieszczenie linków.Jak zatem ma sobie poradzić właściciel serwisu, który pozwala na tworzenie firmowej wizytówki czy też profilu na swoim forum z możliwością zostawienia adresu URL w stopce? Czytajcie dalej a poznacie kilka sprawdzonych sposobów.

Otóż najważniejsze jest monitorowanie linków przychodzących na naszą stronę. Najlepiej do tego celu nada się Google Webmaster Tool albo MajesticSEO. Powinniście dokonywać takiego monitorowania przynajmniej raz w miesiącu aby wiedzieć co dzieje się ze stroną.Kolejnym ważnym działaniem jest usuwanie linkowania do własnych podstron. Jeżeli zatem na przykład zauważysz, że jakaś osoba utworzyła profil na twoim forum i ciągle go linkuje to najlepszą metodą jest usuwanie takiego konta.

Alternatywnym rozwiązaniem powyższego problemu jest zmienienie URL profilu. Jeżeli ktoś linkuje swój profil w twoim serwisie należy zmienić generowany adres URL.Kolejnym ważnym krokiem jest usuwanie spamerskiego linkowania z komentarzy na stronie. Mimo, że jest to proces dość żmudny w dłuższej perspektywie czasu okaże się ona bardzo opłacalny.

Również w przypadku własnego forum bardzo często zdarzają się posty z linkami SEO i słowem kluczowym. W takim wypadku możesz jako administrator usunąć cały post lub też pozbyć się z danego wpisu jedynie podlinkowania.

Tak więc walcząc z nieuczciwymi pozycjonerami najważniejsza jest konsekwencja i ciągła praca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz