Translate

piątek, 18 lipca 2014

MSW pozwoli sprawdzić ile mamy mandatów przez internet

Czyżby wróżby się sprawdzały i już za niedługo wszystkie sprawy w urzędzie będziemy mogli załatwić jednym kliknięciem myszki?

Piękne marzenie, ale kiedy ono będzie realne dokładnie nie wiadomo. Wiadomo za to, że MSW wprowadza nową funkcjonalność do swojego systemu CEPiK.

Niektórzy na pewno kojarzą stronę historiapojazdu.gov.pl pozwalającą sprawdzić historię używanego samochodu przez zakupem. Teraz MSW uruchomi serwis pozwlający sprawdzić "historię kierowcy". Pozwoli to nie tylko na sprawdzenie liczby i wysokości mandatów wraz z punktami karnymi ale także również zapłatą za nie bez wychodzenia do banku czy na pocztę. Tak na marginesie w końcu!Drugą nowością będzie opcja "udostępnij dane pracodawcy". Oznacza to nie mnie, nie więcej tyle, że pracodawca będzie mógł sprawdzić czy posiadamy odpowiedni uprawnienia oraz czy nie przekroczyliśmy dopuszczalnej ilości punktów karnych.

Aby tego było mało, MSW wprowadzi trzecia funkcję "Mój  pojazd" dzięki niej uzyskamy dostęp do informacji na temat naszego auto z okresowych przeglądów wykonywanych na autoryzowanych stacjach diagnostycznych oraz informacje o wypadkach, w których nasz samochód brał udział.

Ostatnią nowością będzie nazywać się "Sprawdź szkołę jazdy", dzięki której będziemy mogli sprawdzić opinie kursantów o ukończonej przez nich szkole nauki jazdy. MSW chce uczynić z tej usługi oficjalny ranking szkół nauki jazdy w Polsce.

Czy uważacie, że udostępnianie tych danych jest odpowiednie? Ciekawe jak zostanie rozwiązany sposób sprawdzania naszych danych aby nie dostały się w niepowołane ręce.

Więcej ciekawych newsów oraz wiadomości dotyczący internetowego marketingu, obsługi konta allego, pozycjonowaniu także na naszym Facebooku.

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz