Translate

piątek, 25 lipca 2014

Google Glass z serii pomysł na biznes 2

Jak obiecywałem tak słowa dotrzymam tym razem będzie o robieniu zdjęć i filmowanie z Google Glass.W internecie można spotkać się z parodią wykorzystanie okularów do filmowania czy robienia zdjęć, wbrew pozorom jest to najlepszy sposób na kamerowanie wszelakich uroczystości. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta kamerujemy dokładnie to samo co widzimy, czyli w bardzo szybki sposób oglądając ujęcia czy zdjęcia możemy sobie przypomnieć otoczenie i sytuacje które się zdarzyły w tym momencie. Nasz mózg zapamiętuje o wiele lepiej to co widzimy i łatwej jest nam to sobie przypomnieć niż ujęcie z kamery którą co prawda trzymamy blisko ale nasz wzrok skupiony jest na wyświetlaczu niż na otoczeniu. W tym przypadku jest odwrotnie. 

Źródło: http://allegro.pl/okulary-google-glass-explorer-edition-nowe-krk-i4443623535.html

Bardzo fajne zastosowanie Google Glass będzie miało na ceremonii ślubnej (na tym można zarobić najlepiej w naszym kraju i nie ma problemu z klientami, dlatego o tym wspominam po raz kolejny) ponieważ każde z małżonków będzie miało okulary i będzie dokładnie kamerować to co widzi, a nie jest to ujęcie z boku kamerzysty który porusza się w prawą i lewą stronę aby zrobić przynajmniej jedno dobre ujęcie. Również można wyposażyć świadków w taki gadżet. A pomysłów na zmontowanie filmów w tym momencie mam chyba z milion ;-)

Oczywiście możecie kamerować wszystko tylko nie możecie wejść z nimi do kina w Wielkiej Brytanii i niektórych stanach USA. Bronią się przed piractwem, a przynajmniej tak mówią.

Cena okularów wynosi na dzień dzisiejszy 6 tyś złotych i można je kupić na allegro. Niestety nie pochodzą one z Europejskiej dystrybucji więc ich cena jest wysoka, myślę że w Europejskiej dystrybucji będę ciut tańsze.

Więc jeżeli podchwyciliście pomysł Google Glass pora sprawdzić gdzie możecie dostać dofinansowanie swojej nowej działalności, ponieważ kwota jest nie mała a na pewno można na tym nieźle zarobić i możecie być pierwsi przed konkurencją.

Jeżeli myślicie, że ciężko będzie znaleźć klientów zostawcie to nam ;-)

Źródło: Niesforny blogger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz