Translate

poniedziałek, 28 lipca 2014

Koniec anonimowego internetu?

Odpowiedź brzmi jeszcze NIE Tor walczy dalej.

Ostatnio na naszym Facebooku pisałem o informacji którą miało przekazać dwóch hakerów na Konferencji Black Hat o tym jak złamać anonimowość Tora. Niestety w ostatniej chwili się wycofali, a twórcy załatali prawdopodobną lukę i udostępnił najnowszą wersje 3.6.3 dostępna tutaj

Jak wiadomo, nie tylko NSA (National Security Agency) ma ochotę na te dane, ale także i teraz Rosja. Właśnie w piątek 25.07.2014 rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło konkurs na złamanie sieci tor i przekazanie im sposoby namierzania anonimowych użytkowników Tora. Nagroda nie jest mała, wynosi ok 340 tyś złotych w przeliczeniu.


Tor zapewnia nam anonimowość poprzez częste zmienianie adresu podczas przeglądania i brak uzależnienia od adresu publicznego. Także jeżeli chcecie przeglądać Internet anonimowo tak aby wielcy giganci i agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego różnych krajów wiedzieli co robicie skorzystajcie z Tora, tylko nie logujcie się na Facebooka ani usług Google, ponieważ to już nie będzie anonimowe ;-)

Zastanawiające jest tylko jedno kto będzie pierwszy amerykańscy czy rosyjscy hakerzy ;-)

Źródło: Niesforny blogger: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz