Translate

środa, 13 sierpnia 2014

Smartwatch i jego protoplastowy poprzednik za $14 500

Macie już Smartwatch wraz z Galaxy S5, czy może czekacie na iTime i iPhona 6?

Czy zastanawialiście się czy Smartwatch to jest nowy pomysł na miarę XXI wieku czy już były wcześniej?

Okazuje się, że Smartwatche były wcześniej jak można zobaczyć to na przykładzie HP-01.


Jest to zegarek z roku 1977 wyposażony w kalkulator pozwalający na wykonywanie obliczeń w czasie rzeczywistym. Było to możliwe ponieważ moduł kalkulatora zintegrowany był z czasomierzem. Dziś może się to wydawać śmieszne, ale w roku 1977 był to supernowoczesny gadżet z najwyższej półki cenowej. Odpowiednik limitowanych edycji współczesnych smartfonów w pozłacanych obudowach (Russian Style).

Hewlett-Packard nie sprzedał zbyt wiele swoich super-zegarków. Nigdy też nie stworzył następcy HP-01. Sprawne egzemplarze są dziś kolekcjonerskim cackiem i na ebayu można go kupić za $14 500. Nie wierzycie sprawdźcie samiJak widać warto był kolekcjonerem dziwnych i drogich gadżetów, pokazuje to dokładnie aukcja na ebay. Pamiętam swojego czasu pudełko po butach Nike z 1980 roku sprzedano za $1000 ;-) Od tego czasu wszystkie pudełka Nike trzymam zamknięte w szafie (żart). Tak na prawdę kolekcjonuje płyty z muzyką jak najbardziej retro i tylko pierwsze wydania bez remasteringu. Już trochę na tym zarobiłem np. sprzedając jedną płytę z 6 krotnym zyskiem po 3 latach od zakupu;-)

A co wy kolekcjonujecie, być może pora sprzedać to na ebay lub allegro za wysoką kwotę. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić skontaktujcie się z nami.

Źródło: Niesforny blogger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz