Translate

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Bitcoin co to takiego?

Słyszeliście o tzw. krypowalucie Bitcoin?

Jeżeli tak to ten wpis nie jest dla Was, w przeciwnym przypadku zapraszam ;-)

Zastanawiacie się skąd wziąć pieniądze, jedni idą do pracy, a jeszcze inny uruchamiają kopalnię na swoim komputerze i kopią bitcoiny. Nasze komputery przystosowane są do pracy z pełnym obciążeniem, dlatego dodanie programu kopiącego bitcoiny to dla niego małą pestka, inaczej ma się sprawa energii elektrycznej która rośnie.


Jak to działa? Otóż logujecie się do kopalni Bitcoin np Polskiego serwisu Polmine. Następnie dokładnie czytacie instrukcje dostępna pod tym linkiem i ściągacie program odpowiednio go konfigurując i podając dane kopalni i już. 

Dołączacie zatem do górników z którymi razem kopiecie wirtualną walutę  BitCoin którego cena za 1 sztukę wynosi aktualnie $589. Oczywiście możliwe jest kopanie solo, ale najczęściej jest to nie opłacalne, ponieważ nie zawsze kopiąc mamy pewność że coś wykopiemy. Drugą ważną rzeczą jest to, że aby wykopać jednego bitcoina trzeba dużej mocy obliczeniowej lub czasu (prądu). W przypadku kopania wspólnego waluta dzielona jest proporcjonalnie do wniesionej mocy obliczeniowej ;-)

Jeżeli zastanawiacie się czy jest to opłacalne, już na wstępie możecie to przeliczyć

Tak dla nieco bardziej ciekawskich. Wydobycie krypowaluty polega na rozwiązywaniu bloków matematycznych, a nazywane jest to wydobyciem ponieważ przypomina kopalnię złota. Więcej znajdziecie na wikipedii.

Jeżeli więc macie trochę za niski rachunek za prąd lub chcecie to lekko podnieść zarabiając na tym, już teraz odwiedźcie Polmine. Jeżeli macie pytania piszcie komentarze.

Jeżeli zastanawiacie się gdzie można płacić Bitcoinami to ostatnio możliwość płatności wprowadził Dell. A co najważniejsze płatności są anonimowe.

Źrodło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz