Translate

środa, 6 sierpnia 2014

Ekran korygujący wzrok

Coraz częściej na ulicy możemy spotkać ludzi noszących okulary. Zapewne rozwój techniki i Internetu wraz ze spadającymi cenami na sprzęt komputerowy mają w tym swój duży udział.

Noszenie okularów przez dłuższy czas jest męczące, dlatego naukowcy University of California w Berkeley we współpracy z inżynierami z MIT stworzyli ekran korygujący wadę wzroku.

Dzięki temu patrząc na naszego smartfona, tableta, laptopa, telewizor nie będziemy musieli za niedługo zakładać okularów. Zastanawiacie się jak to działa. Opracowany algorytm pozwala odpowiednio manipulować światłem emitowanym przez każdy piksel, co w połączeniu ze specjalnym filtrem posiadającym nawiercone pod odpowiednim kątem mikroskopijne otwory pozwala uzyskać zadowalający efekt.Prezentacja prototypu już za 6 dni 12 sierpnia podczas konferencji SIGGRAPH. Jeżeli jesteście już ciekawi koniecznie obejrzyjcie zamieszony filmik.


Jak widać świat idzie z postępem i urządzeń mobilnych coraz więcej przybywa, dlatego już teraz warto zastanowić się nad reklama skierowaną do tych użytkowników. Jeżeli potrzebujecie wprowadzić reklamę mobilną swojej firmy w Internecie koniecznie napiszcie do nas.

Źródło: Niesforny blogger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz