Translate

piątek, 30 stycznia 2015

Poczta firmowa w Google - jak to zrobić?

Większość z nas ma konto na gmailu, to nic dziwnego ponieważ poczta jest intuicyjna oraz wygodna. Dodatkowo w szybki sposób mamy dostęp do tych samym maili i opcji co w wersji desktopowej na naszym urządzeniu mobilnym. Wielu z nas na pewno marzy o tym, aby mieć firmowy adres pod własna domeną w Google. Niestety nie każdy wie o tym, że firmową pocztę może przenieść do Google w prosty sposób.

Aby to zrobić musimy założyć konto w Google Apps dla firm i oczywiście opłacić 4 Euro za każde konto miesięcznie lub 40 Euro rocznie. Opłata jest duża patrząc na Polskie realia, ale poczta chodzi super o wiele lepiej niż na darmowym gmail. Dodatkowo mamy możliwość komunikacji pomiędzy pracownikami poprzez czat i możemy założyć konta społecznościowe naszym pracownikom.  Najważniejsze jest to, że nasz adres wygląda tak biuro@firma.pl, a nie biurofirma@gmail.com.

Teraz krótki poradnik. Po założeniu konta często nie wiemy jak to zrobić aby strona działała na obecnym serwerze, a poczta w Google. Odpowiedź jest prosta musimy zmienić rekord MX w konfiguracji DNS naszej domeny. Tak samo robi się to przy przejściu na hotmaila od Microsoft. Moim zdaniem poczta na hotmailu jest jeszcze lepsza, ale do tego musimy posiadać wszystkie urządzenia z logiem okienek, a nie Androida.


Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz