Translate

wtorek, 6 stycznia 2015

CES 2015

Cały świat żyje targami elektroniki użytkowej w Las Vegas czyli CES 2015 odbywającymi się 6-9 stycznia. Jak co roku możemy zobaczyć czym chwalą się poszczególni producenci oraz co będziemy mogli kupić w tym roku. Podobnie jak w tamtym roku furorę robią zakrzywione ekrany oraz kolejne serie tabletów, telewizorów, aparatów fotograficznych i laptopów.

Jedną z ciekawych propozycji jest możliwość pisania widelcem na nowym tablecie Lenovo Yoga oraz Firefox OS na telewizorach Panasonica. Coraz częściej producenci zamiast projektować własne aplikacje do obsługi urządzeń skupiają się na systemach Android i podobnych jak w tym przypadku Firefox OS. Jak wiemy w przypadku Androida wszystkie dane trafiają do wielkiego wujka Google, który zbiera o nas już wystarczającą ilość danych aby dostarczyć nam reklamy produktów które na pewno kupimy. Czy za niedługo okaże się, że korzystając z komputera, tableta, smartfona czy telewizora będziemy kupować tylko i wyłącznie to co podpowie nam Google, Microsoft czy fundacja Mozilla. Czy my jako zwykli klienci przestaniemy mieć wpływa na to co zjemy dziś, w co ubierzemy się do pracy? 

Pytanie czy tego chcemy i czy jesteśmy na to gotowi. W jakim kierunku to pójdzie dowiemy się na pewno za niedługo może nawet w ciągu mniej niż 5 lat ponieważ ten rynek rozwija się szybciej niż inne.Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz