Translate

środa, 17 lutego 2016

Pozycjonowanie czy allegro

Wiele osób zastanawia się nad tym pytaniem. Czy lepiej zainwestować pieniądze w pozycjonowanie czy płacić prowizję na allegro. Niestety nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, że dla Twojego biznesu rozwiązanie pierwszy lub rozwiązanie drugi będzie najbardziej skuteczne. Problem pojawi się wtedy gdy mamy ograniczone środki i musimy wybrać tylko jedno. Co w tym przypadku wybrać?

Wszystko zależy czy zależy nam na szybkiej sprzedaży na małych marżach czy jesteśmy w stanie poczekać i sprzedawać swoje produkty z wyższą marżą.. Jeżeli chcemy od  razu mieć efekty to rozwiązaniem jest allegro, choć prowizja za sprzedaż jest w tym przypadku bardzo duża i może sięgnąć nawet 6%. Czasami na niektóre produkty nie posiadamy aż tak wysokiej marży aby ceny zbić do poziomu konkurencji i w dodatku zapłacić prowizję allegro. Są co prawda sposoby na to które stosują Agencję Marketingowe jak nasza aby pomimo cen powiedzmy sobie nie najniższych na allegro sprzedaż jest i wzrasta, ale wciąć te 6% allegro jest od nas wymaga. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem wydają się sklepy internetowe. W sklepie nie płacimy już prowizji allegro i w dodatku nie jest łatwo porównać ceny z konkurencją, więc jeżeli nasz sklep jest dobrze wypozycjonowany mamy szansę sprzedać produkt z marżą która nas zadowala. Tutaj jest oczywiście jeden mankament jest to czas. Po stworzeniu sklepu minimalny czas na osiągnięcie danej pozycji to minimum 3 miesiące i niestety nie da się wcześniej.

Z tego powodu dość ważne jest jaką decyzję podejmiemy na początku od tego może zależeć nasze być albo nie być na rynku.

Źródło: e-prom.com.pl

3 komentarze:

  1. Powiem szczerze, że mam ten sam dylemat. Od kilku miesięcy prowadzę sklep internetowy i niestety tych klientów nie ma zbyt wielu, dlatego też poważnie zastanawiam się nad pozycjonowaniem. Przejrzałem sporą ilość ofert i biorę pod uwagę przede wszystkim tą - http://www.ideo.pl/e-commerce/pozycjonowanie-sklepow-internetowych/. Mam nadzieję, że to pomoże, bo moim zdaniem mam dobrej jakości produkty w korzystnych cenach i nie chciałbym już na starcie zamykać tej działalności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałem osobiście również wiele ofert na OLX. Nie wiem tylko jakiej jakości tam pozycjonowanie jest oferowane https://dolp.pl/pozycjonowanie-stron-www

    OdpowiedzUsuń