Translate

piątek, 17 października 2014

Statystyki nie kłamią mobilny internet rozwija się najszybciej

W zeszłym miesiącu aż 11 milionów Polaków korzystało z internetu wykorzystując samrtfona lub tablet. Blisko prawie połowa czyli 5 milionów osób kupiło produkt, usługę lub aplikację za ich pomocą.

Co ważniejsze ponad 30% sprzedawców dostosowało swoją ofertę do wymagań użytkowników mobilnych. Niestety tylko 5,3% polskich firmy, z ponad 2 tysięcy przebadanych posiada mobilną wersję strony internetowej. Pokazuje to, że spora część  klientów z dnia na dzień wybiera konkurencję ze względu na możliwość zakupu bądź przeglądnięcia strony na mobilnym urządzeniu.


Jak możemy zobaczyć prognozy e-commerce w Europie wyprzedzamy nie tylko Francję ale i Niemcy pod kontem najszybciej rosnących rynków. Z tego względu powinniśmy dostosować firmową stronę dla tych urządzeń jeżeli chcemy się rozwijać dalej. Okazuje się, że w ciągu pół roku chce to zrobić tylko połowa firm. Jest to jednocześnie dobrze jak i źle. Dobrze ponieważ podjęli już ważną decyzję dla ich biznesu, zła informacja jest taka, że powinien zrobić to jak najszybciej.


Ja osobiście nie wyobrażam sobie życia bez tableta i smartfona z dostępem do internetu, jeszcze nie jest w stanie zastąpić mi komputera ale już do oglądania seriali, filmów online, gier czy zakupów korzystam z nich. Dla mnie ważniejszą cechą jest wygodne kupowanie na moim tablecie niż cena, ponieważ czasami warto dołożyć jest 5% więcej niż szukać okazji przez godzinę.

Jeżeli chcecie aby wasz sklep czy strona była w wersji mobilnej zapraszamy do wysyłania zapytań bezpośrednio do nas.

Źródło: Niesforny bloger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz