Translate

piątek, 3 października 2014

Coraz więcej przekrętów na Facebooku

Ostatnio już raz w tygodniu słychać o przekrętach na Facebooku. Zaczęło się od nastolatków na plaży, po przeniesienie rozpoczęcia roku szkolnego. 

W tym tygodniu króluje "Polacy nie zostali jednak mistrzami świata" oraz "Prawo jazdy od 21 lat".Okazuje się, że dużo osób nabiera się na to, ponieważ nie było by tego wpisu ani informacji na portalach.

Dlaczego jesteśmy wprowadzanie w błąd, jaki to ma cel? Cel jest jeden kliknięcie na aplikacje i zapisanie się na sms premium to kilkanaście złotych za jednego. Aplikację są bardzo przebiegle stworzone, dodatkowo udostępniają ten wpis na osi czasu osoby która postanowiła przeglądnąć tą informację i wszyscy jej znajomi to widzą i klikają.

Tak właśnie powstaje efekt kuli śnieżnej która wyłudza pieniądze od "naiwnych" użytkowników. Powinniśmy pamiętać, że najpierw taka informacja powinna pojawić się w sprawdzonych serwisach informacyjnych, ale ze względu na to, że nie przeglądamy ich tylko więcej czasu spędzamy na fejsie dajemy się na to nabrać. 

Niestety Facebook nie jest taki jaki byśmy chcieli i raczej nie będzie, a prowadzenie konta firmowego powinniśmy zlecić firmie która zajmuje się tym cały czas, ponieważ znają oni wszystkie panujące trendy i wiedzą jak kierować oferty dla klientów, gdzie czasami my możemy mieć z tym problem.

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz