Translate

wtorek, 7 października 2014

Przesyłanie pieniędzy poprzez Facebooka?

Dzisiaj aby pożyczyć trochę pieniędzy od znajomych trzeba się pofatygować lub podać numer konta albo maila powiązanego z Paypalem. W Polsce bardziej numer konta i czekać na sesje elixira co może trać nawet 24h.

Jeden z czołowych graczy na rynku mediów społecznościowych pragnie to zmienić i chodzi tutaj właśnie o Facebooka, bo o kogo mogło by chodzić. Serwisowi Techcrunch udało się zdobyć najnowszą wersję facebookowego komunikatora. Z opublikowanych przez redakcję zrzutów ekranowych wynika, że już niedługo przez Facebooka będziemy mogli przesyłać pieniądze.Aktualnie możemy podpiąć swoją kartę kredytową czy konto na Paypalu, ale tylko do wykupienia reklam lub mikropłatności w grach. Nowa funkcjonalność w komunikatorze, zabezpieczona kodem PIN pozwoli na podpięcie kart debetowych, z których pieniądze będziemy mogli wysyłać każdemu użytkownikowi Facebooka.

Sam Facebook nie odpowiedział jeszcze na ten temat, ani również nie wiadomo czy transakcje będą bezpłatne. Mam nadzieje, że projekt wyjdzie poza teren Stanów Zjednoczonych. Jednym słowem dzisiaj życie bez konta na Facebooku i bezpiecznej poczty na Gmailu okazuje się coraz mniej możliwe, dlatego powinniśmy pomyśleć nad firmowym kontem na fejsie. Jeżeli szukacie firmy która siedzi w mediach społecznościowych od początku pojawienia się ich w Polsce warto wysłać zapytanie do nas ;-)

Źródło: Niesforny blogger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz