Translate

poniedziałek, 20 października 2014

Chińskie okazje czy ona na prawdę istnieje.

Raz po raz można się natknąć na oszustów, szczególnie w Chinach! Ostatnio jest modne zamawianie produktów przez pewien serwis, nie będę podawał tutaj jego adresu aby kogoś nie kusiło. Bez problemu znajdziecie go wyszukując w Google, wraz z jego kopiami. Niestety wszystko wygląda i działa prawidłowo. Na początku sprzedają pełno wartościowy towar w okazyjnej cenie, a następnie oszukują tysiące ludzi. Jednym z tego przykładu może być sprzedaż podkręconych pamięci USB i kart SD. Na jakiej zasadzie się to dzieje?

Kupujemy pendrive który po włożeniu do naszego komputera wyświetla pojemność rzędy 128Gb i płacimy za niego powiedzmy 10 złotych za sztukę. Przy zapełnianiu go danymi okazuje się, że faktyczna pojemność to 32Gb, a reszta to pojemność urojona i tak jesteśmy oszukani.

Taka sztuczka z pendrivem nie jest trudna niestety, gorzej z przenośnym dyskiem twardym ponieważ powinien mieć on odpowiednią wagę, ale na to też znaleźli sposób oszuści.


Wystarczy zobaczyć na obrazek, wystarczą dwie nakrętki o odpowiedniej wadzw i ich odpowiednie wyważenie i nasz dysk może wyglądać na autentyczny póki go nie otworzymy.

Co się dzieje po takim zakupie? Zostajemy z niezłą pamiątką, dlatego warto kupować od sprawdzonych sprzedawców i nie wierzyć, że coś może być o wiele wiele tańsze niż u konkurencji.

Źródło: Niesforny bloger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz