Translate

poniedziałek, 29 września 2014

Szyfrowanie danych w firmie to podstawa

Dokładnie tak jak w tytule bloga, wszystkie dane firmowe powinny być szyfrowane. Nie ważne czy jest to mała firma rodzina posiadająca kilka komputerów czy duża korporacja. Bez względu na wszystko dane powinny być szyfrowane nawet gdy są to rzeczy które wydają się nam wcale nie potrzebne. Tak samo z danymi przetrzymywanymi w chmurze, zanim one tam trafią powinny być dobrze zaszyfrowane.

Na temat bezpieczeństwa został wydany już nie jeden podręcznik opisujące przeróżne procedury, ale aby nasze dane były bezpieczne nie wystarczy wymyślny firewall (zapora ogniowa) na całej sieci komputerowej. Nawet najlepszego firewalla można obejść i co w takiej sytuacji się dzieje. Hakerzy kopiują cenniki, przeglądają pocztę firmową szukając haseł i umów, aby sprzedać te dane konkurencji. Tak właśnie dane są wykradane tylko po to aby je sprzedać konkurencji i najczęściej hakerzy wynajmowani są przez konkurencje.

Źródło: www.ifirma.pl


Programów do szyfrowania danych jest bardzo dużo, darmowych oraz płatnych. A wybór zależy tylko od nas i od tego jaki poziom bezpieczeństwa oczekujemy. Ten wpis na Was zachęcić do podjęcia decyzji o wdrożeniu szyfrowania. Powinniśmy szyfrować umowy, cenniki, dane kontrahentów, pocztę przetrzymywana na naszych dyskach. Dokładnie każdą informację które znajduje się na naszym komputerze.

Jeżeli tego nie zrobimy nigdy nie będziemy mieć pewności, że nasze dane są bezpieczne.

Źródło: Niesforny bloger www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz