Translate

czwartek, 18 września 2014

Jak wygląda płatność kartą.

Zastanawiacie się dlaczego czasami tak długo musicie czekać w kasie na potwierdzenie płatności kartą debetową lub kredytową?

Verifone udostępnił schemat w jaki sposób te płatności są realizowane. Możecie zobaczyć to na poniższym obrazku.


Najpierw po wczytaniu karty oraz podaniu kodu PIN dane wysyłane są z terminala banku.

Po drodze trafiamy na Agenta rozliczeniowego. Następnie Agent rozliczeniowy wysyła zapytanie o autoryzację transakcji do Organizacji kredytowej. W naszym kraju są to Visa i MasterCard. Następnie organizacja kredytowa wysyła do banku zapytanie o dostępność środków. Bank który jest wystawcą karty płatniczej sprawdza czy środki są na koncie i je blokuje. Następnie przesyłany jest komunikat o udanej autoryzacji transakcji. Dane te odbiera Organizacja kredytowa i przesyła do Agenta rozliczeniowego, a z tamtąd następnie do Terminala płatniczego.

Jak widać proces jest trochę skomplikowany, dodając szyfrowanie wszystkich przesyłanych danych na każdym etapie, aż dziw bierze, że ten czas trwa tylko kilka sekund.

Płacąc kartą mamy pewność, że nasze wszystkie dane są bezpieczne. Niestety musimy uważać na skanery kart i fałszywe bankomaty o których było na naszym profilu na Facebooku.

Jeżeli w Waszym sklepie internetowym nie ma jeszcze płatności online, a tym bardziej kartą i chcielibyście ją wdrożyć zapraszamy do kontaktu.

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz