Translate

środa, 17 września 2014

Samochody wydrukowany na drukarce 3D

Drukarki 3D pojawiły się stosunkowo nie dawno, a pomysły na ich wykorzystanie jest coraz więcej. Dziś można na nich wydrukować samochód. Możemy to zobaczyć na filmiku poniżej.


Jak powiedział CEO Local Motors podczas prezentacji pierwszego drukowanego samochodu o nazwie Strati "Firma Tesla spopularyzowały samochody elektryczne, my zmienimy całą branżę".Większość obecnie produkowanych samochodów składa się z 5-6 tysięcy części. W przypadku Strati jest ich tylko 49 i wszystkie zostały wydrukowane na drukarce 3D. Oczywiście do tego dochodzą komponenty tradycyjne w tym silnik elektryczny, szyby, koła i skórzane siedzenia.

Cały proces wydruku samochodu zajmuje 44 godziny. Do tego dochodzi Szlifowanie i usuwanie niedoróbek, które zajmuje kolejne 24h.

Zastanawiacie się, z czego zrobiony jest samochód. Odpowiedź to włókno węglowe, a jego całkowity koszt to 18 tysięcy dolarów. Jak na auto pędzące z prędkością maksymalną 65km/h cena jest dość wysoka. Na pewno znajdzie swoje zastosowanie, ponieważ pozwala przejechać 200 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zastanawiacie się na pewno, co ta informacja robi na blogu Agencji Promocyjno-Reklamowej? Odpowiedź jest prosta. Jesteśmy na czasie cały czas i mocno idziemy do przodu dostosowując reklamy naszych klientów, profile na facebooku, google+ oraz twitterze do najnowszych trendów.

Nie planujemy postów z wyprzedzeniem z informacjami, które są w obiegu już od tygodnia. Treść wszystkich postów, blogów pisana jest przez naszych Copywriterów dzień w dzień, godzina po godzinie, znak po znaku.

Koniecznie sprawdźcie czy któraś z firm konkurencyjnych oferuje to co my ;-)

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz