Translate

piątek, 5 września 2014

Czy wszystko będzie dotykowe?

Jak mówią ostatnie statystyki Windows 8 wyparł już starego dobre Windowsa XP, a plotki na temat Windowsa 9 są coraz to pewniejsze.

Jak myślicie czy świat dąży do tego aby wszystko było dotykowe i dlatego Microsoft nie ustępuje w rozwiązaniach dotykowych nawet w przyszłym wydaniu swojego nowego systemu oraz systemów mobilnych?

Okazuje się, że tak. Wczoraj została podana informacja, że Microsoft chce zająć się produkcją wielkogabarytowych ekranów dotykowych. Na zdjęciu 81 cali. Robi wrażenie?


Patrząc pod tym katem możemy dostrzec dość ciekawą rzecz. Nawet jeżeli tego typu ekran nie będzie dostępny dla zwykłych użytkowników ze względu na ceną (55-calowy kosztuje w granicach 21 tyś złotych) to tego typu rozwiązanie jako sklep internetowy dzięki któremu będziemy mogli zrobić zamówienie w centrum handlowych wraz z kamerą internetową i aplikacją która będzie nakładać wybrane ubrania bezpośrednio na nas, okazuje się bardziej trafionym pomysłem. Koszty całego zestawu będzie mniejszy niż miesięczne wynajęcie kilkunastu metrów powierzchni w galerii handlowej.

Jeżeli Microsoft spełni obietnicę i obniży koszty produkcji tego typu ekranów (są w stanie produkować tego typu ekrany dzięki przejęciu firmy Perceptive Pixel) tego typu pomysł może okazać się realny.

A wy co o tym myślicie?

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz