Translate

piątek, 30 grudnia 2016

Trendy w projektowaniu stron internetowych na nadchodzący rok

Koniec roku to doskonały czas aby zastanowić się nad tym jak będą prezentowały się strony internetowe w najbliższych miesiącach. Wszyscy wiemy, że internet cały czas się zmienia i to co było popularne jeszcze kilka miesięcy temu już teraz może być passé. Jest to bardzo dobra rzecz dla odbiorców prezentowanych treści, jednak stanowi dość duże wyzwanie dla wszystkich projektujących strony.


Przyjrzyjmy się zatem jakie rozwiązania designerskie będą cieszyły nasze oczy podczas przeglądania stron internetowych w 2017 roku.

Na pewno jednym z głównych trendów który jedynie może zyskać na popularności będzie atrakcyjna dla oka typografia połączona z dużymi fontami. Chyba wszyscy już możemy stwierdzić, że czasy czcionek takich jak Arial czy Times New Roman to już zamierzchła przeszłość. Teraz bez przykuwającej wzrok odbiorcy czcionki trudno jest zachęcić do zapoznania się z prezentowaną treścią.


Kolejny trend, który został już zapoczątkowany w tym roku i będzie się rozwijał to tak zwany material design. Chodzi o minimalistyczne projektowanie stron internetowych, które stawia na przejrzystość i łatwy dostęp do treści. W popularyzacji tego typu witryn pomagają również giganci na rynku tacy jak Google czy Apple, którzy już od jakiegoś czasu pokazują użytkownikom swoich produktów, że minimalizm jest tym czego obecnie potrzebują sami użytkownicy w aplikacjach.


Innym popularnym trendem będzie z całą pewnością stosowanie tak zwanych przycisków widmo ( ghost buttons ). Mimo, że barwne i starannie zaznaczone przyciski nadal mają rację bytu to coraz częściej spotkać można miejsca na stronach internetowych gdzie królują ghost buttons. Są to przyciski z przezroczystym wnętrzem, które ograniczone jest jedynie ramką i tekstem odpowiadającym obramowaniu kolorze. Dzięki temu przycisk zyskuje bardzo świeży i lekki wygląd, który dobrze komponuje się z minimalistycznym tłem strony.Na sam koniec omówimy sobie jeden z bardziej znaczących trendów czyli kafelkowy układ stron. Możecie się spodziewać, że w najbliższych miesiącach prezentacji zróżnicowanych treści będzie odbywać się za pomocą kafelków lub tak zwanej siatki. Przykładem takiego rozwiązania może być na przykład zyskujący na ciągłej popularności Pinterest czy też nasza strona internetowa -
e-prom.com.pl
Dzięki kafelkom zamieszczone informacje są przejrzyście posegregowane oraz klarownie oddzielone wizualnie przy zachowaniu dość dużej kondensacji treści na niewielkiej przestrzeni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz