Translate

czwartek, 22 grudnia 2016

O bezpieczeństwie na Facebooku czyli logowanie dwuetapowe

Nie ma obecnie chyba bardziej bezpiecznej metody zabezpieczającej nasze cyfrowe konta w różnych serwisach niż weryfikacja dwuetapowa. Mimo, że jest to najbardziej optymalne rozwiązanie to nie każdy z użytkowników za nią przepada ponieważ wymaga dodatkowego wysiłku podczas logowania się. Z tego też względu Facebook postanowił ułatwić nieco życie wszystkim chcącym zadbać o bezpieczeństwo ale nieco leniwym osobom i zamierza uprościć procedurę weryfikacji.


Jak do tej pory weryfikacja dwuetapowa wyglądała dokładnie tak jak na setkach innych serwisów. Czyli najpierw logowanie loginem i hasłem i następnie otrzymanie kodu na podany numer SMS. Rozwiązanie mimo, że bezpieczne jest już trochę niewygodne ale i czasochłonne. Z tego też względu programiści Facebooka postanowili ułatwić cały proces na telefonach w których obecna jest karta SIM.


Wprowadzone zmiany mają dotyczyć jak na razie użytkowników systemów pracujących pod kontrolą Androida. Teraz będą oni mieli możliwość natychmiastowego logowania się dla zweryfikowanych numerów telefonu. Oznacza to, że gdy tylko aplikacja wykryje, że na waszym mobilnym urządzeniu znajduje się karta SIM z przypisanym i zweryfikowanym numerem telefonu to zostaniemy automatycznie zalogowani bez konieczności wysyłania sms'a.
Ta wygodna funkcja może działać niestety wyłącznie na telefonie i nadal na komputerze i pozostałych urządzeniach wymagane będzie logowanie z wykorzystaniem kodu sms.


Wprowadzona zmiana ma być częścią większej całości poprawek i usprawnień określanych częścią  Account Kit, czyli nowego mechanizmu zabezpieczającego Facebooka.
Wprowadzona zmiana ma także być ogromnym plusem dla rozwiązań biznesowych, jako, że wiele firm czy też usług które oferują utworzenia konta przy pomocy logowania z Facebookiem ma szansę znacząco zwiększyć konwersję - mniej osób porzuci proces rejestracji jeżeli ten okaże się szybki i bezproblemowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz