Translate

piątek, 2 września 2016

Czy szablon jednokolumnowy jest korzystny dla twojego bloga?

Prowadzisz własnego bloga i używasz w nim jedno kolumnowego szablonu? Zapewne nie zdajesz sobie z tego sprawy ale pod względem pozycjonowania jest to dla Ciebie bardzo niekorzystne działanie.

Potwierdzają to liczne analizy i statystyki blogów dostępnych w internecie. Znakomita większość z nich znajduje się dużo dalej w wynikach wyszukiwania niż te używające wielokolumnowego designu. Okazuje się, że standardowo, szablon jednokolumnowy nie jest zbyt przyjazny dla wyszukiwarki Google.Dlaczego zatem tak wiele osób tak chętnie stosuje szablony o konstrukcji jednokolumnowej? Przyczyny są bardzo prozaiczne. Blogi używające tego rodzaju designu są po prostu bardzo ładne i minimalistyczne, dzięki czemu czytelnicy mają łatwy dostęp do treści i nie gubią się w gąszczu informacji i odnośników. Dodatkowo można zauważyć tendencję, że blogi o takim designie charakteryzują się zazwyczaj treściami na bardzo wysokim poziomie.

Jeżeli zatem dopiero co założyliście bloga lub dopiero myślicie nad jego założeniem warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego szablonu.Główny problem jeżeli chodzi o SEO pod kątem szablonów jednokolumnowych tkwi w jego konstrukcji. Z uwagi na to, że na stronie dostępna jest jedynie jedna kolumna to z punktu widzenia SEO od razu odrzucasz największą zaletę tego rodzaju serwisu czyli linkowanie wewnętrzne.
W związku z tym w szablonach jednokolumnowych nie ma miejsca na użycie tak użytecznych dodatków jak funkcji popularnych tagów, listę kategorii, widgety czy też dział ostatnie komentarze.

Tak więc patrząc na to ile wpisów na blogu posiadasz, to jednocześnie w praktyce tracisz tyle samo miejsca na darmowe linki. Jeżeli więc twój blog nie jest już dobrze rozpromowany i dopiero raczkuje w blogosferze to lepszym wyjściem będzie wybór szablonu wielokolumnowego.

Co jednak gdy to kwestię wizualne są dla Ciebie najważniejsze i pozycjonowanie stawiasz na dalszym miejscu? Twoim głównym celem jest ładny i minimalistyczny blog i tylko jednokolumnowy szablon jest w stanie Ci to zagwarantować.

Stoisz wtedy na trudniejszej ale jednak nie straconej pozycji. Ratunkiem dla pozycjonowania twojego boga będzie linkowanie wewnętrzne. Profesjonalnie wykonane pozwoli zminimalizować straty w pozycjonowaniu zachowując tak pożądany przez Ciebie wygląd bloga.

Jeżeli nie wiesz jak takie linkowanie wewnętrzne wykonać oraz jak zoptymalizować swój blog aby znajdował się on wysoko w wynikach wyszukiwania, zleć to zadanie profesjonalistom i skontaktuj się z nami.

Źródło: e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz