Translate

piątek, 23 września 2016

Zaistniej w internecie czyli jak dodać stronę do wyników wyszukiwania Google

Chyba każda osoba, która decyduje się na stworzenie i publikację swojej witryny czy też sklepu w internecie myśli o tym aby jak najszybciej znalazła się ona w wynikach wyszukiwarki Google.
Może się wydawać, że żadne manualne dodawanie nowej strony nie jest potrzebne do tego aby wasza witryna znalazła się w wynikach wyszukiwania, jako, że roboty indeksujące wyszukiwarkowego giganta cały czas przeszukują zasoby internetu w poszukiwaniu nowych stron. Czasami jednak proces ten może trwać dość długo, dlatego też istnieje możliwość samodzielnego dodania strony do Google.Zacznijmy zatem od tego jak sprawdzić, czy nasza witryna jest już widoczna w wyszukiwarce. Otóż aby przekonać się o tym czy strona jest widoczna należy w pasku wyszukiwarki wprowadzić adres strony poprzedzony poleceniem o nazwie site . Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

site:adrestwojejstrony.pl

Jeżeli uzyskasz wyniki na takie zapytanie to twoja strona jest już indeksowana przez Google. Jeżeli jednak nie pojawiły się, żadne wyniki może to świadczyć o kilku rzeczach. Po pierwsze do twojej witryny mogą nie prowadzić żadne linki, ewentualnie twoja strona jest na tyle świeża, że roboty indeksujące nie zdążyły jeszcze jej odnaleźć lub też dostęp do twojej strony został w jakiś sposób zablokowany dla robotów indeksujących.Możesz więc w tym momencie zdecydować się na ręczne dodanie strony do wyników wyszukiwania Google. Istnieją na to co najmniej dwa sposoby.
Pierwszym z nich jest wypełnienie formularzu dodawania strony który dostępny jest pod poniższym adresem:


Aby móc skorzystać z formularza należy być zalogowanym do swojego konta Google i wypełnić wszystkie wymagane pola. Od tego momentu twoja strona będzie już dostępna w wynikach wyszukiwania.Alternatywną metodą jest podlinkowanie twojej nowo utworzonej strony. Otóż link prowadzący do twojej strony musi się pojawić na jakiejkolwiek innej witrynie, dzięki czemu roboty indeksujące będą mogły go odnaleźć i dodać do wyników wyszukiwania. Im bardziej popularna strona na której umieścisz odnośnik do swojej witryny tym szybciej strona pojawi się w wynikach Google. Zazwyczaj czas takiego zaindeksowania strony waha się od jednego do trzech dni.

Patrząc więc na dostępne metody wydaje się iż najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza dodawania strony, który udostępnia sam Google.

1 komentarz:

  1. Zapraszam do oglądania albumów zdjęć wielostronnie ilustrujących (niby film) wydarzenia spod hasła: Wiara-Patriotyzm-Solidarność.
    Józef Cyprian Rudziński.
    Z Panem Bogiem.

    OdpowiedzUsuń