Translate

czwartek, 14 kwietnia 2016

Optymalizacja SEO krok pierwszy

Każda strona internetowa przed rozpoczęciem pozycjonowanie musi zostać zoptymalizowana. 

Pierwszą czynnością jaka jest powinniśmy sprawdzić szybkość wczytywanie się strony. Najlepsze do tego jest narzędzie PageSpeed dostępne na samym dole w linkach. Czas wczytywanie strony powinien być mniejszy niż 2 sekundy. Jeżeli jest on dłuższy powinniśmy dla przykładu pozbyć się slajdera zdjęć ze strony głównej lub wrzucić odpowiednio skompresowaną grafikę. Łączna wielkość strony nie powinna przekraczać 1 Mb danych. Zalecana jest wielkość równa połowie tej wartości 500kb.

Gdy już to zrobimy powinniśmy sprawdzić czy na stronie głównej są odpowiednie znaczniki h1, h2, h3 opisujące treść strony. Zazwyczaj na stronie głównej pomijamy tą część, choć jest ona bardzo ważna.Po tych zabiegach powinniśmy wrzucić mapę strony, plik robots.txt i zgłosić witrynę do indeksacji.

Takie zabiegi pozwolą nam abyśmy już zaistnieli w Google. Nie będzie to co prawda pozycja TOP10 ale jest to pierwszy krok do tego aby się tam znaleźć.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat. Skontaktuj się z nami sprawdzimy oraz podpowiemy co powinieneś zmienić na stronie. Każda strona jest indywidualna, więc konieczne jest sprawdzenie wszystkich opcji.

Źródło: e-prom.com.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz