Translate

wtorek, 26 kwietnia 2016

Czym zastąpić Windows XP

Dalej korzystacie z przestarzałego systemu Windows XP który oprócz tego, że nie otrzymuje już łatek bezpieczeństwa dalej jest dziurawy niczym ser szwajcarski, o czym przekonują się banki w których bankomatach dalej ten system jest zainstalowany? 

Niestety tak jest, a my sami niechętnie szukamy zmian, a jeszcze bardziej nie chcemy za nie płacić czy dopłacać. Z tego powodu warto skorzystać z najnowszej wersji Ubuntu 16.04 która względem funkcjonowanie dorównuje Windowsowi 10, jest darmowa i posiada wszystkie aplikacje które na co dzień się nam przydadzą. Kiedyś instalując system musieliśmy wgrywać do niego pełno programów aby chociażby odtworzyć film, dziś nie jest to konieczne ponieważ większość posiada wbudowane kodeki. Pod tym względem dwa systemy dekadę temu górowały. Był to MacOSX oraz dystrybucje Linuxa. Niestety jeden system jak i drugi jest mało popularny choć jest lepszy od klasycznych okienek, ale mamy z nim mało do czynienia w życiu codziennym więc sprawia nam większe kłopoty. MacOSX od zawsze był nastawiony dla użytkownika aby można było łatwo się w nim poruszać a Linux był dla bardziej zaawansowanych użytkowników co dziś już się zmieniło. Dzisiaj bez problemy możemy korzystać z Linuxa, a jego obsługa jest nawet prostsza niż Windowsa. Dodatkowo wszystkie programy mamy za darmo i legalnie i większość zadań wykonamy bez pomocy Windowsa. Głównie w 90% czas spędzamy na internecie dlatego nie ma dla nas wielkiej różnicy jaki będzie to system, a o wiele lepiej gdy będzie on aktualny i pozbawiony błędów niż Windows XP. 

Dla Webdeveloperów, programistów webowych Linux dziś jest podstawą. Każdy kto miał do czynienie kiedyś z tym zrozumie o co chodzi gdy przyjdzie mu skonfigurować komputer lokalny czy jeden z frameworków. A czas który stracimy na tym pod Windowsem to czas zmarnowany, dlatego warto przenieść się na najnowsze Ubuntu. Nasi developerzy to zrobili i dzięki temu nasze projekty są o wiele szybciej wykonywane i bardziej dopracowane ponieważ poświęcamy czas an projekt a nie marnujemy go.Źródło: e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz