Translate

Strategie marketingowe w sklepie internetowym jakie powinny być?

To pytanie zadaje sobie każdego dnia większość przedsiębiorców w naszym kraju, którzy go jeszcze nie mają. Szukają wycen, innowacyjnych rozwiązań oraz planują sprzedaż na przyszłe miesiące.

Samo otwarcie sklepu to nie problem, gorzej jest z rozkręceniem sprzedaży, szczególnie, ze mamy asortyment jak większość sklepów do tego w podobnych cenach. Więc jak tu skusić klienta akurat to naszego sklepu?

Przede wszystkim musimy wykazać się profesjonalnym podejście do tematu. Lepiej nie sprzedawać produktów o których nie mamy pojęcia i nie potrafimy klientowi odpowiednio doradzić. Tak dzieje się często w przypadku dropshippingu, czyli nasz sklep połączony jest z hurtownią, a informacje które posiadamy są bardzo sporadyczne i nie potrafimy klientowi odpowiedzieć konkretnie na pytanie.W tym przypadku dobrze, jest zapoznać się wcześniej z asortymentem lub po prostu powiedzieć, że osoby odpowiedzialnej nie ma dziś w pracy i odpowiemy jutro, gdzie uzupełnimy już naszą wiedzę u hurtownika. To rozwiązanie jest oczywiście chwilowe. Gdy trafimy dwa razy na tą samą osobę co powiemy?

Kolejnym czynnikiem jest marketing internetowy. Musi on być prowadzony rzetelnie, stale i na odpowiednim poziomie tak aby klienta przyciągnąć do nas i został. Są pewne elementy które muszą się zawsze znaleźć w infografikach na postach. Należy do nich wyraźna nazwa produktu, wysokiej jakości zdjęcie i najważniejsze cechy oraz kilka innych atrybutów w zależności od produktu, targetu oraz naszych celów.

Eksperymentowanie jest dobre, ale nie do końca. Jeżeli zależy nam na szybkim rozpoczęciu sprzedaży warto jest poszukać odpowiedniej Agencji Marketingowej z doświadczeniem która zrobi to za nas. Większość oferuje stały wzrost sprzedaży czym należy się kierować przy wyborze. 

Zatrudnienie grafika i copywritera w przypadku małych firm znacznie przekroczy koszt oferowany przez firmy marketingowe których oferta nie będzie dużo większa niż połowa kosztów które musimy podjąć zatrudniają te osoby. Dlatego warto przemyśleć na początku czy chcemy mieć pracowników czy efekty.

Źródło: e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz