Translate

Jak zabrać się do pozycjonowania bloga? Poradnik

Obecnie blogowanie to jeden z najbardziej popularnych sposobów na dzielenie się swoimi przemyśleniami czy też pasjami w internecie. Niemal każdy jest w stanie założyć bloga w kilka chwil i publikować swoje przemyślenia na różnego rodzaju tematy. Niektórzy traktują nawet blogowanie jako prace na której można skutecznie zarobić. Jeżeli jest to naszym celem lub też zwyczajnie chcemy aby nasze wpisy trafiły do szerszego grona czytelników to musimy pomyśleć o pozycjonowaniu bloga. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak zabrać się do pozycjonowania swojego bloga.


Pierwszym krokiem powinno być przeanalizowanie słów kluczowych. Ma to na celu zlokalizowanie wyrażeń które użytkownicy często wpisują w wyszukiwarce szukając danego tematu. Pozwoli to tworząc wpisy dopasować ich tematykę i jednocześnie znaleźć się częściej w wynikach wyszukiwania Google. Do analizy słów kluczowych najlepiej będzie wybrać takie narzędzie jak Planer Słów Kluczowych od Google. Dzięki niemu zyskamy możliwość analizy popularności danej frazy ( jak często jest wyszukiwania w ciągu miesiąca czy też roku czasu ).

Gdy słowa kluczowe zostały już zidentyfikowane trzeba wykorzystać ich potencjał w poszczególnych elementach naszej strony służącej za blog. Z tego też względu słowa kluczowe powinny znaleźć się w kilku miejscach. Mowa tutaj o tytule strony a dokładniej mówiąc znacznikach
<title>. To właśnie na jego podstawie roboty Google badają zawartość strony i określają jej treść.

Kolejnym miejscem gdzie powinniśmy umieścić słowa kluczowe są nagłówki typu H1. Jeżeli piszemy jakiś artykuł to dobrą praktyką będzie umieszczenie tam zawartości tytułu naszego wpisu. W przypadku nagłówka <h1> nie mamy już ograniczeń znaków jak w znaczniku <title> więc możemy pozwolić sobie na nieco więcej wolności.

Słowa kluczowe powinny zostać też umieszczone w adresie URL. Będzie to jasny sygnał dla algorytmów Google jak prezentuje się treść oraz ułatwi też samym czytelnikom zorientowanie się gdzie aktualnie się znajdują na stronie.

Inną przydatną praktyką będzie umieszczenie słów kluczowych w opisach alt oraz samej nazwie umieszczanych plików graficznych. Ustawienie znacznika ,,alt" pozwoli na jej lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo zabezpieczy nas w sytuacji gdyby na stronie wystąpił jakiś błąd a grafiki przestały się wyświetlać.

Oczywiście istotne jest też aby słowa kluczowe pojawiły się w samej treści naszych artykułów publikowanych na blogu. Nie można jednak przesadzać z częstotliwością ich występowania w artykule. Sprawi to bowiem, że tekst będzie wydawał się czytelnikom na sztuczny a algorytmy Google uznają go za treści spamowe. Z tego też względu umiar jest wskazany.

To tylko cześć z porad jakie pomogą wam w pozycjonowaniu bloga. Już wkrótce przedstawimy wam kolejne sposoby. Jeżeli jednak nie czujecie się na siłach do wprowadzenia powyższych zmian na swoim blogu to zachęcamy do kontaktu z nami - http://e-prom.com.pl - na pewno wam pomożemy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz