Translate

Jakiego rodzaju strony internetowej potrzebujesz?

Własna strona internetowa to obecnie coś oczywistego. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jak wiele tego rodzaju witryn jest obecnie dostępnych. Typ strony internetowej zależy w dużej mierze od naszych potrzeb. W tym artykule postaramy się wam przybliżyć rodzaje stron internetowych i podpowiedzieć jakiej tak naprawdę potrzebujecie.


Pierwszy rodzaj stron to tak zwane strony typu wizytówka. Ten rodzaj strony zawiera wyłącznie podstawowe informacje na temat danej firmy. W obecnych czasach tego rodzaju strony stają się coraz większą rzadkością gdyż klienci oczekują zazwyczaj większej ilości informacji na temat danej firmy. Strony typu wizytówka sprawdzą się najlepiej w przypadku gdy firma nie planuje prowadzić działań e-marketingowych lub jeżeli właściwa strona firmy znajduje się dopiero w budowie.

Kolejnym rodzajem strony jest ta firmowa. Stanowi ona niemal obowiązkowe wyposażenie każdej firmy. Celem strony firmowej jest zaprezentowanie naszej działalności oraz przekroju oferty produktów lub usług. Klienci poprzez stronę firmową mogą łatwo uzyskać dostęp do niezbędnych informacji. Ponadto strona firmowa stanowi podstawę działań e-marketingowych.

Warto pamiętać, że strona firmowa powinna zawierać informacje na temat firmy, dane kontaktowe i krótkie przedstawienie oferowanych usług lub produktów. Aby jednak okazała się ona obecnie konkurencyjna warto ją wzbogacić o takie sekcje jak dział aktualności, galerię czy też forum.
Do strony firmowej często podpięte są też inne podstrony które samo występują jako niezależne rodzaje stron. Mowa tutaj o blogach, portfolio czy też modułach zakupowych.

Innym rodzajem stron są serwisy internetowe. Można jednak to pojecie rozumieć na dwa sposoby. Pierwszy to jako bardzo rozbudowana strona firmowa zawierająca liczne dodatkowe opcje. Druga to grupa stron internetowych które to zostały powiązane ze sobą w celu zwiększenia funkcjonalności. Obecnie największą popularnością cieszą się serwisy informacyjne czy też ogłoszeniowe.

Do rodzajów stron internetowych zaliczyć należy również sklepy internetowe. Ich celem jest sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu. Sklepy www zawierają też pewne elementy charakterystyczne dla stron firmowych ( mowa o informacjach o firmie i danych kontaktowych ). Sklepy www to obecnie jeden z najbardziej popularnych typów stron internetowych jako, że oferują prostą i łatwą możliwość oferowania swojego asortymentu.

Na sam koniec omówimy blogi i strony typu landing page. Blog to swoistego rodzaju rodzaj internetowego pamiętnika. Obecnie stanowi on doskonałe narzędzie marketingowe do budowania swojej pozycji jako eksperta w danej branży. Natomiast strony typu landing page to specjalny rodzaj stron www  które służą do skłonienia użytkownika do wykonania konkretnej akcji lub przeprowadzenia kampanii reklamowej.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pomógł wam zrozumieć jakiego rodzaju strony www potrzebujecie. Jeżeli sami nie czujecie się na siłach do jej zaprojektowania i stworzenia to nasza firma ( http://e-prom.com.pl ) z chęcią wam w tym pomoże.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz