Translate

piątek, 25 marca 2016

Zmiany na stronie a SEO

Roboty Google skanują dziennie miliony stron w internecie pod kątem najlepszych wyników dopasowanych do wyszukiwanych haseł. Następnie odpowiednio katalogują przeskanowane strony wg rankingu i tak nasza strona może być na pierwszej stronie w Google lub całkowicie poza nią. Przy pozycjonowaniu najważniejsze jest aktualizowanie treści na stronie którą pozycjonujmy co jest często zapominane przez pozycjonerów choć jest najważniejszym czynnikiem. 

Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie dodawać czy zmieniać treść na naszej stronie, w końcu ile razy można pisać informacje o firmie, dlatego w tym momencie na naszej stronie wprowadzamy blog. Dzięki temu zapewnimy aktualność treści na stronie co jest oceniane przez roboty o wiele lepiej niż zewnętrzne linki do strony. Po drugie jeżeli będziemy prowadzić bloga dzieląc się z użytkownikami naszym doświadczeniem i przekazując im wartościowe treści prędzej zyskamy nowych klientów jako profesjonalna firma oraz nasze teksty będą udostępniane coraz szerszej w internecie bez naszej pomocy. Dzięki temu dotrzemy do większego grona odbiorców oraz zdobędziemy nowych klientów.

Jeżeli posiadasz sklep internetowy posiadanie bloga jest zbędne o ile cały czas do naszego sklepu dochodzą nowe produkty i tym zapewniamy aktualność treści.

Także dobrze sprawdzają się fora internetowe choć bardzo ciężko jest je rozkręcić, ale w przypadku gdy jesteśmy producentem użytkownicy z miłą chęcią znajdą i podeślą nam nowe propozycje na produkty całkowicie za darmo, dzięki temu będziemy cały czas wśród trendy wśród klientów.

Na koniec najważniejsza rzecz, uważajmy na to aby nie duplikować treści zarówno na blog jak i sklepie, ponieważ to wpłynie bardzo negatywnie na naszą pozycję i na pewno jej nie pomoże. Lepiej napisać tekst krótszy, a własny niż wkleić dłuższą kopię z innej strony.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz