Translate

Jak sprawdzić czy certyfikat SSL został poprawnie wdrożony?

Bezpieczeństwo danych ma coraz to większe znaczenie. Google już od dawna zachęca do stosowaniu certyfikatów SSL na stronach internetowych. Od jakiegoś czasu strony bez tego rodzaju zabezpieczeń znajdują się nieco niżej w wynikach wyszukiwania. Z tego też względu duża liczba osób decydując się na przejście z protokołu http na https. Dokonując jednak takiej migracji trzeba pamiętać o wielu istotnych kwestiach. W tym poradniku podpowiemy jak sprawdzić czy certyfikat SSL został poprawnie wdrożony.


Tak więc zaraz po implementacji certyfikatu SSL upewnij się, że nie powstały żadne błędy. Możesz w tym celu skorzystać z odpowiednich narzędzi takich jak SSL Checker. Po wpisaniu w nim nazwy twojej domeny ukaże się podsumowanie z informacjami na temat stanu protokołu SSL. Jeżeli będą tam jakieś błędy to koniecznie musisz zająć się ich naprawą.

Jednocześnie trzeba upewnić się iż mobilna wersja strony również przeszła na protokół SSL. Należy dołożyć szczególnych starań aby mieć pewność, że użytkownicy mobilny również będą mogli bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw bezpiecznego połączenia typu https.

Dokonując implementacji protokołu http na https trzeba też upewnić się, że właściwie zostały ustawione przekierowania 301 dla wszystkich adresów URL. Jeżeli strony nie zostaną przekierowane to tworzone będą kopie treści co może przełożyć się na negatywne wyniki w wyszukiwarce Google.

Kolejnym krokiem powinno być upewnienie się czy serwis w wersji https jest dostępny dla robotów wyszukiwarki i czy strony nie zostały zablokowane do indeksacji. Innym ważnym aspektem jest też upewnienie się iż zaktualizowaliśmy sitemapę strony tak aby zawierała nowe adresy https. Jeżeli strona posiadała subdomeny to trzeba również upewnić się iż zostały one przeniesione na adres z https.

Na sam koniec należy upewnić się, że dane do Google Analytics pobierane są poprawnie. W wielu przypadkach zachodzi konieczność aktualizacji kodu GA w przypadku implementacji protokołu https.

Po sprawdzeniu wymienionych rzeczy będziemy mogli cieszyć się w pełni funkcjonalną stroną opartą na bezpiecznym protokole https. Jeżeli szukają Państwo firmy która zajmie się za was wdrożeniem certyfikatu SSL na stronę sklepu to zapraszamy do kontaktu z nami - http://e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz