Translate

piątek, 1 czerwca 2018

Jak prowadzić bloga aby był skuteczny pod kątem SEO

Bardzo wiele osób w obecnych czasach decyduje się na prowadzenie własnego lub też firmowego bloga. Jest to w końcu bardzo praktyczny sposób na to aby pozyskać klientów i budować swoją markę w internecie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że publikowane treści aby były łatwe do znalezienia przez potencjalnych czytelników muszą być zgodne z różnymi wymaganiami SEO. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak prowadzić bloga aby ten dobrze się pozycjonował.


Po pierwsze musisz dobrze wiedzieć co chcesz przekazać swoim czytelnikom poprzez publikowane treści. Jaki jest nadrzędny cel twojego tekstu. Odpowiedz sobie na tego rodzaju kwestie zanim przystąpisz do tworzenia nowego wpisu. Następnie dobrze przeanalizuj i zaplanuj to jaką strukturę ma mieć twój wpis.
Pamiętaj, że każdy artykuł powinien składać się ze wstępu czy też wprowadzenia, następnie posiadać część główną oraz na końcu powinien zwierać wnioski. W ten sposób publikacja będzie miała logiczną strukturę i będzie przystępna w odbiorze.

Tworząc wpis miej też na uwadze aby używać akapitów. Nie stosuj ich jednak byle jak. Akapit ma być przejściem do nowej myśli lub opisania kolejnego problemu. Staraj się zatem w sposób logiczny rozdzielać całość tekstu poprzez dobre stosowanie akapitów.

Jeżeli jesteśmy już przy akapitach to trzeba też wspomnieć o poprawnym stosowaniu nagłówków. Pozwalają one bowiem u strukturyzować całą publikację i mają ogromne znaczenie ze względu na pozycjonowanie. W końcu nagłówki pomagają Google rozpoznać co jest głównym tematem danego wpisu i tym samym pomóc uzyskać wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Tworząc wpis istotne jest także używanie odpowiednich słów sygnalizujących. Jeżeli omawiamy kilka przypadków zastosowania jakiegoś rozwiązania to korzystajmy z takich zwrotów jak ,,po pierwsze" czy "po drugie". Pozwoli to jeszcze lepiej ustrukturyzować tekst.

Pamiętaj też o tym aby zoptymalizować długość swojego tekstu. Artykuł powinien mieć co najmniej 300 wyrazów. Algorytmy Google preferują obecnie raczej dłuższe publikacje ale nie można też przesadzać w drugą stronę. Optymalną długością wpisu powinno być coś poniżej 700 wyrazów. Słowa kluczowe potrzebne do SEO powinny natomiast stanowić co najwyżej jeden lub dwa procent całej publikacji.

Ze względu na SEO bardzo ważne jest też umieszczanie w tekście odnośników do poprzednich wpisów. Dzięki temu będziesz w stanie odwoływać się do swoich wcześniejszych opinii oraz zadbasz o linkowanie wewnętrzne na stronie bloga.

Na sam koniec pamiętaj o regularnym publikowaniu treści ponieważ tylko w taki sposób będziesz w stanie wybić się z prowadzonym przez siebie blogiem a  algorytmy Google będą dla Ciebie dużo bardziej łaskawe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz