Translate

piątek, 6 kwietnia 2018

Przydatne elementy które musisz mieć na swojej stronie www

Strona www to w obecnych czasach wizytówka każdej firmy. Od jej wyglądu w dużej mierze może zależeć to czy klient zdecyduje się na skorzystanie z usług danej marki czy też nie. Z tego też względu desing i umiejscowienie elementów na stronie internetowej ma bardzo duże znaczenie. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć jakie są najbardziej przydatne elementy które powinniście umieścić na swojej firmowej stronie.

                                                                    
Pierwszym i najważniejszym elementem jest odpowiednich rozmiarów logo umiejscowione w optymalnym miejscu na stronie. W większości przypadków będzie to lewy, górny róg ekranu. Inną istotną kwestią jest dodanie do samego logo odnośnika prowadzącego na stronę główną. Pozwoli to zaoszczędzić przestrzeń potrzebną na inny element nawigacyjny na stronie a samym użytkownikom ułatwi przemieszczanie się wśród dostępnych treści.

Jeżeli już przy nawigacji na stronie jesteśmy to warto aby menu nawigacyjne znalazło się na samej górze strony. Sprawia to, że dostęp do niego jest widoczny zaraz po otwarciu strony co w znacznej mierze ułatwia użytkownikom znalezienie interesujących ich informacji.


Następną kluczową kwestią jest responsywność strony. W czasach gdy ponad połowa ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych strona bez responsywności skazana jest na porażkę. Jeżeli zatem posiadasz już stronę która niestety nie jest responsywna to warto jak najszybciej pomyśleć o wdrożeniu na niej takowej funkcjonalności. Firmy dla których projektowanie stron www to chleb powszedni z całą pewnością podejmą się tego zadania.


 Innym bardzo ważnym elementem jest dobrze widoczny na stronie przycisk typu Call To Action. Jego zadaniem jest nakierowanie użytkownika na wykonanie określonego przez nas celu. Może chodzić tutaj o wypełnienie formularza kontaktowego czy też przejście do jakiejś podstrony. W przypadku przycisków CTA najlepiej będzie umieszczać je u góry strony, w dobrze widocznym miejscu.

Na sam koniec nie można zapomnieć o umieszczeniu na stronie breadcrumbs czyli tak zwanych okruszków. W przypadku rozbudowanych stron www dzięki okruszkom użytkownik nie zgubi się w gąszczu podstron i cały czas będzie wiedział w którym dokładnie miejscu na stronie się znajduje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz