Translate

piątek, 30 marca 2018

Jak przygotować sklep online na święta Wielkanocne?

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Wiąże się to oczywiście ze wzrostem zainteresowania konsumentów dodatkowymi zakupami. Coraz większa ich część decyduje się na zakupy poprzez internet. Jest to zatem doskonała okazja dla przedsiębiorców aby wykorzystać ten gorący czas do zwiększenia zysków. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak przygotować sklep www na czas świąt Wielkanocnych.


Pierwszym krokiem powinno być dodanie na stronie specjalnej kategorii w której umieszczone zostaną propozycje prezentowe. Pozwoli to twoim potencjalnym klientom na prostsze wyszukiwanie interesujących produktów.

Następnie dobrym pomysłem będzie zaproponowanie użytkownikom atrakcyjnych rabatów. Nic nie działa tak dobrze na uwagę klienta jak możliwość uzyskania dodatkowego rabatu i obniżenie tym samym kosztów zakupu. W okresie świąt klienci zazwyczaj wydają więcej ale starają się też oszczędzić jeżeli jest to możliwe. Warto zatem zdecydować się na Wielkanocne rabaty czy też promocje.

W kolejnym kroku powinno się przygotować kampanię reklamową Google AdWords. Użytkownicy najczęściej szukają produktów za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej i to właśnie dlatego reklama AdWords jest tak skuteczna. Kampania reklamowa AdWords będzie stanowić doskonałe uzupełnienie działań pozycjonerskich.


Jeżeli jesteśmy już przy kampaniach reklamowych to nie powinniśmy zapomnieć o możliwości uruchomienia takowej na Facebooku. Dzięki rozbudowanym opcjom targetowania będziesz w stanie dokładnie określić do kogo mają trafić twoje reklamy a dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo iż zyskasz potencjalnych klientów.

Na sam koniec dobrze jest pomyśleć o kampanii email marketingowej. Jak pokazują statystyki kampanie mailingowe to jeden z lepszych sposobów na przekonanie do swojej oferty klientów. Kampania mailingowa musi być jednak odpowiednio spersonalizowana aby przynieść zmierzony efekt.

Jeżeli zatem chcecie dobrze przygotować swój internetowy biznes do świat Wielkanocnych to powinniście zastosować się do powyższych rad. W przypadku gdy nie czujecie się na siłach do tego rodzaju działań to najlepiej będzie cały proces powierzyć sprawdzonej agencji marketingowo-promocyjnej takiej jak E-prom http://e-prom.com.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz