Translate

piątek, 14 lipca 2017

Sprawdzone sposoby na poprawę zaangażowania fanów na fanpage'u

Każda osoba prowadząca fanpage'a na Facebooku wie, że ciągłe utrzymanie zainteresowania użytkowników nie należy do rzeczy prostych ani łatwych. Wymaga to bacznej analizy i odwagi we wprowadzaniu coraz to nowych rozwiązań. Jak więc przykuć uwagę użytkowników do oferowanych przez siebie treści? Dzisiaj postaramy się wam pokazać kilka sprawdzonych sposobów.


Po pierwsze prowadząc fanpage'a bardzo dobrze jest nawiązywać do bieżących wydarzeń. Wszelkiego rodzaju święta, cykliczne wydarzenia, charakterystyczne dla danego kraju eventy to znakomity pretekst by się do nich odnieść i coś na ten temat napisać. Dzięki tego rodzaju zabiegom możemy również liczyć na zwiększoną liczbę udostępnień publikowanych przez nas treści.

Bardzo istotne jest również angażowanie fanów których już mamy. Można to uczynić stosując na przykład prostą zagadkę czy też rebus. Wszelkiego rodzaju interakcje które nie wymagają od fanów wielkiego wysiłku jak na przykład krótki komentarz, będą zachęceniem do wzięcia udziału w zabawie. Inną alternatywą prostej i angażującej zabawy może być prośba o dokończenie zdania. Pamiętaj o nadrzędnej zasadzie tego rodzaju wabików - im prościej tym lepiej.
Podczas prowadzenia fanpage'a istotne jest również umiejętne granie na emocjach odwiedzających. Jeżeli twoim celem jest wywołanie pozytywnych emocji to wszelkiego rodzaju zdjęcia ze słodkimi pieskami czy też kotkami publikowane od czasu do czasu z pewnością spełnią swoje zadanie.

Bardzo ważne jest również utrzymywanie ciągłego kontaktu z fanami. Dlatego też jak najczęściej zadawaj im pytania i staraj się dowiedzieć jakie jest ich zdanie na dany temat. Nawet proste i z pozoru nic nie wnoszące zapytania w stylu ,,wasz ulubiony smak lodów?" przełożą się na dużą aktywizację fanów. Jak zwykle głównym czynnikiem jest tutaj prostota i niski próg zaangażowania wymagany do podjęcia interakcji.

Ważne jest również to abyś podczas działań na fanpage'u inspirował osoby odwiedzające stronę. Wszelkiego rodzaju posty z poradami czy też cytatami są jak najbardziej pożądane. Dlatego też tak często można spotkać się z różnego rodzaju  aforyzmami czy też przeróbkami popularnych powiedzeń. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli tak zwane ,,potwierdzacze" gdyż ludzie cenią sobie uczucie tego iż nie są sami w danej sytuacji i ktoś identyfikuje się z ich sytuacją.

Warto również w swoich wpisach wykorzystać bieżące trendy czy też odniesienia do już kultowych rzeczy. Wszelkiego rodzaju stwierdzenia typu ,,jesteś zwycięzcą", ,,ale urwał!" itd będą wspaniałym ukłonem w stronę fanów o ile tylko twój fanpage wpisuje się w grupę docelowym która będzie w stanie to docenić. Jeżeli celujesz w nieco starszych odbiorców logicznym jest, że powinieneś takiego współczesnego języka z naleciałościami popkulturowymi raczej unikać.

Na sam koniec ostatnia porada - dziel się informacjami o promocjach. Użytkownicy lubią czuć się wyjątkowi, czuć, że posiadają wiedzę której nie mają inni i że sami będą mogli zaoszczędzić. Pamiętaj jednak aby dawkować tego rodzaju wpisy o rabatach i przecenach ponieważ, jeżeli będą one publikowane zbyt często to zwyczajnie znudzą się odwiedzającym.

Źródło - opracowanie własne e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz