Translate

piątek, 21 lipca 2017

Sklep internetowy i plan działania marketingowego

O typach klientów którzy odwiedzają sklepy internetowe można by z pewnością napisać całą książkę. Bez względu jednak na to czy nasz sklep www odwiedza klient nastawiony na oglądanie, czekanie do ostatniej chwili na promocję czy klasyczny kupujący to zawsze należy być odpowiednio przygotowanym do promowania swojego sklepu tak aby nie zostać wyprzedzonym przez konkurencję, która to podbierze nam klienta.


Tak więc zastanówmy się jak powinien wyglądać odpowiednio przygotowany plan marketingowy dla sklepu www. Po pierwsze należy zainwestować w pozycjonowanie. Rozpoczynając działalność na pewno chcesz aby to właśnie twój sklep www pojawiał się w pierwszych wynikach wyszukiwania Google. Musisz zatem pomyśleć o kampanii Google Adwords i odpowiednim doborze słów kluczowych. Chcesz aby twój sklep odwiedzali konkretni klienci - dobierz taką frazę do pozycjonowania. Nie należy również nastawiać się na natychmiastowe rezultaty - pozycjonowanie to długotrwały proces który zależy od wielu czynników zwłaszcza od konkurencji z jaką przyjdzie się nam mierzyć.

Bardzo istotnym elementem marketingu sklepu www są również social media a w szczególności Facebook. Obecnie bardzo dobrym krokiem jest inwestowanie zarówno swojego budżetu jak i czasu w marketing na Facebooku. Zakładając fanpage swojego sklepu będziesz mógł uzyskać lepszy kontakt z użytkownikami i pokazać ludzki pierwiastek swojego biznesu.

Umieszczając za pomocą fanpage'a linki do sklepu nie tylko zwiększasz ruch ale także potencjalną liczbę sprzedanego towaru. Co niezwykle istotne kampanie na Facebooku można bardzo dokładnie targetować dzięki czemu możesz trafić do dokładnie takiej grupy docelowej w jaką celujesz. Warto również zadbać o to aby twój sklep internetowy był zintegrowany z social mediami jakie prowadzisz ponieważ pozwoli to na lepszą komunikację.

Na sam koniec warto postarać się o odpowiedni content. Jak wiadomo wartościowy content jest w stanie przyciągnąć klienta na długi czas. Zastanów się zatem nad tym w jakiej formie zamierzasz go zaprezentować swoim klientom. Czy będzie to blog, a może rozbudowane infografiki?

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj! Prowadzę sklep internetowy i powoli zaczynam myśleć o założeniu bloga firmowego oraz o publikowaniu artykułów. Szukam sprawdzonej platformy content marketingowej. Słyszałam oczywiście o popularnym whitepressie. A czy masz jakieś doświadczenie z fusionpress.pl czy reachablogger.pl ? Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń