Translate

piątek, 5 maja 2017

Czy prowadzenie bloga może przynosić wymierne korzyści finansowe?

Jeszcze do niedawna prowadzenie bloga było formą odskoczni i hobby dla ludzi, którzy chcieli wyrazić swoją opinię w sieci. Teraz jednak czasy się mieniły i blogerzy często urastają nawet do miana pewnego rodzaju gwiazd czy celebrytów. W związku z tym zmieniło się też podejście do blogowania i powoli staje się ono normalnym zawodem jak każdy inny. A skoro można porównać blogowanie do normalnej pracy logicznym jest również, że na tego typu działalności można całkiem nieźle zarobić. Przedstawimy wam zatem dzisiaj najpopularniejsze sposoby na to aby blog przynosił wymierne korzyści finansowe.


Jeżeli twój blog jest już odpowiednio duży i łatwo rozpoznawalny w internecie to najbardziej naturalną koleją rzeczy prowadzącą do zarabiania na blogu będzie współpraca z różnego rodzaju markami. Samo wynagrodzenie i rodzaj współpracy jest tutaj bardzo różnorodny i zależy nie tylko od charakteru bloga ale też od marek, które pragną z wami nawiązać współpracę. Czasami niektórzy blogerzy godzą się na współpracę barterową z niektórymi markami, inni natomiast akceptują jedynie gratyfikacje pieniężne.

 Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że współpraca z markami nie nadaję się dla każdego blogera. O sukcesie takiej współpracy decyduje wierne grono czytelników, którym nie będzie przeszkadzało umieszczenie treści marketingowych obok tematycznych wpisów. Ważne jest również bardzo wyraźne oznaczenie wszelkiego rodzaju współpracy z innymi markami tak aby czytelnicy nie poczuli się oszukani czy też wprowadzeni w błąd, gdyż  raz utraconego zaufania nie da się już niestety odbudować.

Blog może posłużyć również jako narzędzie do pośredniego zarabiania na własnych produktach. Zamiast jak we wcześniejszym przykładzie polegającym na polecaniu produktów innych marek można wykorzystać blog do promowania własnego produktu. Tego rodzaju produktem może być zarówno własna książka czy też przygotowane przez was programy szkoleniowe dotyczące danego zagadnienia.
Do nieco bardziej tradycyjnych metod zarabiana na blogu zaliczyć trzeba Ad Sense czyli reklamy umieszczane na stronie w formie graficznej jak i tekstowej. Zarabianie na tego typu reklamach w dużej mierze zależy od popularności bloga i tematyki którą podejmuje. Ad Sense należy jednak traktować jako dodatkowe źródło dochodu z bloga ponieważ stawki reklamowe i ruch na stronie potrafią bardzo często się zmieniać i trudno je jednoznacznie przewidzieć.

Na sam koniec zostawiliśmy sobie współpracę z White Press czyli platformą do content marketingu gdzie możecie zgłosić swój blog jako gotowy do publikacji jakiegoś artykułu sponsorowanego. Zadaniem platformy jest pośredniczenie między blogerami a markami. O potencjale takiego rozwiązania stanowi duża liczba zarejestrowanych klientów, którzy będą chcieli nawiązać z wami współpracę, jednak aby przystąpić do programu należy spełnić szereg wymagań.

Źródło - opracowanie własne e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz