Translate

piątek, 27 stycznia 2017

CPC a może CPM? Czyli o tym który model rozliczeń najlepiej wybrać.

Masz małą firmę i chciałbyś aby w jej rozwoju pomogły Ci reklamy takie jak Google Adwords lub Facebook Ads? Jeżeli tak to musisz wziąć pod uwagę w jakim modelu zamierzasz się z nich rozliczyć. Czy będzie to CPC (ang. cost per click) czy też może CPM (ang. cost per mile). Każda ma swoje wady i zalety, a my podpowiemy Ci dzisiaj którego modelu jest najlepiej użyć aby twój biznes mógł rozkwitać.


Zacznijmy zatem od najpopularniejszego obecnie modelu rozliczenia czyli CPC - płatności za każde kliknięcie. Należy to rozumieć tak iż płatność jest dokonywana za każdym razem kiedy jakiś potencjalny klient kliknie w Twoją reklamę, przy czym nie ma znaczenia, czy dana osoba rzeczywiście przeszła na stronę docelową i wykonała na niej jakiś zakup lub inną akcję. Do kosztów nie wlicza się jednak samego wyświetlenia reklamy klientom niezależnie od tego ilu by ich nie było.
Koszt CPC obliczany jest na podstawie podzielenia wydanej na reklamę kwoty przez liczbę kliknięć w reklamę.


Kolejnym popularnym modelem rozliczenia jest CPM czyli cost per mile. Tłumaczymy to jako koszt 1000 odsłon naszej reklamy. W przypadku CPM płacimy więc za każdym razem gdy jakiś z użytkowników zobaczy naszą reklamę bez względu na to czy w nią kliknie czy też nie. Użycie takiego modelu rozliczenia w dużym stopniu opiera się na grupie docelowej do której planujecie trafić. Jeżeli grupa docelowa do której skierowana jest reklama jest raczej wąska i ukierunkowana na konkretny przekaz to może okazać się, że CPM będzie dla was korzystniejszą formą.
W wielkim skrócie chodzi o to iż reklama będzie wyświetlana klientom, którzy z dużo większą dozą prawdopodobieństwa będą chcieli zainteresować się oferowanym towarem czy też usługą. Im bardziej specyficzna grupa docelowa tym lepsze efekty CPM.


Na jaki zatem typ kampanii się zdecydować?  Kampanie CPM często wykorzystywane są podczas tworzenia wizerunku marki czy firmy jako, że chodzi w nich o dotarcie do osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. CPC skierowane jest natomiast raczej do szerokiego grona odbiorców, dlatego też za jego pośrednictwem stosuje się najczęściej kampanie sprzedażowe. Wszystko zależy zatem od tego jakie są wasze potrzeby.
Jeżeli nie czujecie się na siłach aby samemu dokonać wyboru i przygotować kampanię reklamową to zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy E-prom

Źródło: E-prom
Adsens - pomoc
Adwords - pomoc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz