Translate

piątek, 13 stycznia 2017

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe w internecie

Przygotowaliśmy dla was małe zestawienie najbardziej popularnych i znaczących serwisów społecznościowych dostępnych w Polsce jak i na świecie.


Jeżeli zatem chcecie się dowiedzieć za pośrednictwem jakich platform komunikują się obecnie najchętniej Polacy to zapraszamy do lektury.



Na pierwszym miejscu niekwestionowany król czyli Facebook, który obecnie może pochwalić się ponad 1.65 milionami użytkowników. Co ciekawe według danych statystycznych ponad 83% osób korzystających z serwisu pochodzi obecnie z krajów innych niż Stany zjednoczone czy też Kanada.



Na drugim miejscu tego zestawienia znalazł się Youtube, który obecnie według udostępnionych informacji ma blisko 1 300 000 000 użytkowników. Na uwagę zasługuje również fakt, że każdego miesiąca za pośrednictwem tej platformy ludzie z całego świata oglądają ponad 3 biliony godzin materiału wideo.


Kolejna pozycja na liście to Twitter, który w naszym kraju głównie używany jest przez polityków oraz blogerów i specjalistów z danej branży. To potężne medium do udostępniania krótkich i skondensowanych informacji.



Przebojem na listę najbardziej popularnych serwisów społecznościowych wdarł się jakiś czas temu Instagram. Obecnie korzysta z niego blisko 500 milionów użytkowników, a każdego dnia za pośrednictwem mobilnej aplikacji wrzucane jest 80 milionów zdjęć. Są to bardzo imponujące dane.




Na trochę dalszym miejscu odnaleźć możemy sztandarową platformę społeczna firmy z Mountain View czyli Google Plus. Mimo iż nie jest ona obecnie w stanie konkurować z Facebookiem to dzięki bardzo dobrej pozycji samego Google na rynku dalej przyciąga ona użytkowników.



Kolejnym bardzo pożytecznym i popularnym serwisem jest Pinterest, pozwalający na zapisywanie i dzielenie się interesującymi zdjęciami. Pinterest jest szczególnie popularny wśród użytkowników mobilnych ponieważ aż 92% ruchu w serwisie pochodzi właśnie od nich.


Kolejnym zyskującym ciągła popularność kanałem społecznościowym jest Snapchat, czyli aplikacja pozwalająca na wymienianie się zdjęciami i filmami które są po krótkim czasie usuwane. Snapchat może pochwalić się 600 milionami użytkowników, a każdej sekundy za jego pośrednictwem wrzucane jest blisko 900 tak zwanych snapów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz