Translate

piątek, 3 lutego 2017

Co powinien zawierać dobry szablon aukcyjny Allegro lub Ebay? Poradnik z przykładowymi realizacjami

Każdy kto odwiedza serwisy aukcyjne wie jak ważny jest wygląd szablonu. To on stanowi swoistą wizytówkę sprzedającego i od tego czy zrobi na kliencie dobre pierwsze wrażenie zależy w dużej mierze czy transakcja zakończy się sukcesem. Dobrze zaprojektowany i wykonany szablon pozwoli wyróżnić się twojej ofercie z tłumu i przełoży się na pozytywne wyniki sprzedaży. Postaramy się wam zatem podpowiedzieć dzisiaj na jakie rzeczy z naszego doświadczenia powinno się zwrócić uwagę podczas tworzenia szablonu aukcyjnego.


Po pierwsze należy dopasować szablon do branży i towaru który zamierzamy sprzedawać. Szczególną uwagę należy więc zwrócić na dobór odpowiednich czcionek oraz umieszczonych grafik. Należy mieć cały czas z tył głowy do kogo kierowany jest nasz produkt i spojrzeć na sprzedawany towar właśnie z perspektywy klienta. Jeżeli zamierzamy sprzedawać towary dla dzieci to dobrze sprawdzą się, żywe i proste kolorystyki. W przypadku towaru skierowanego dla klientów biznesowych lepszym rozwiązaniem będzie natomiast postawienie na minimalizm i stonowaną kolorystykę.Następnie należy zawsze pamiętać, że to sprzedawany przedmiot ma znaleźć się w centrum uwagi i żadne graficzne ,,fajerwerki" szablonu nie powinny go przesłonić. Z tego też względu należy się postarać aby nazwa produktu była dobrze widoczna a obok niej znajdowała się wyraźnie zaznaczona cena oraz opis ze wszystkimi istotnymi dla klienta informacjami oraz niezbędnymi danymi technicznymi.
Warto tutaj również postawić na standaryzację i narzucić sobie z góry pewną kolejność podawania informacji przedmiotów jak i ich styl ( mowa tu o tabelkach czy też wylistowaniach ). Pozwoli to klientowi lepiej porównać dostępne warianty towaru i wpłynie na przejrzystość oferty.

Jednak nie tylko opisem produktu żyje człowiek i tym co na prawdę ma szansę przyciągnąć klienta do zakupu są zdjęcia oferowanego towaru. Znacząca większość klientów w internecie to tak zwani wzrokowcy i towar zawsze najpierw ,,kupują oczami".
A jako, że klient nie ma możliwości zobaczyć oferowanego przez Ciebie produktu na żywo to musisz postarać się go mu zobrazować za pomocą zdjęć najlepiej jak potrafisz. Dlatego też szablon musi zawierać co najmniej kilkanaście zdjęć z różnymi ujęciami produktu. Najważniejsze jest jednak zdjęcie główne, które musi być duże i atrakcyjne wizualnie, tak aby od razu przykuć uwagę klienta.
Ważne jest również klarowne określenie czy sprzedawany towar jest nowy czy też używany.Kolejną istotną częścią szablonu są informacje dla kupującego. Szablon musi posiadać informacje niezbędne z punktu widzenia kupującego, to znaczy nazwę firmy jak i adres jej siedziby. Szeroką sekcję z możliwością kontaktu czyli wyszczególnione adresy mailowe do kontaktu, numery telefonów czy też komunikatorów internetowych.
Ważne będą również godziny pracy sklepu tak aby klienci wiedzieli kiedy mogą skontaktować się z ewentualnymi pytaniami lub też pojawić się w celu odbioru osobistego towaru.
W tej sekcji warto również umieścić numery kont bankowych na które można dokonywać wpłat oraz informację co powinien zawierać tytuł przelewu. Warto również zaznaczyć informacje o dowodzie zakupu jaki klient może otrzymać ( paragon czy też faktura ) oraz możliwości w jaki może dokonać ewentualnego zwrotu towaru.Na samym końcu szablonu warto również dodać odnośniki do innych przedmiotów znajdujących się w naszej ofercie oraz ewentualnych rabatach i promocjach jakich może spodziewać się klient na przykład w przypadku większego zakupu.
Przedstawiliśmy wam więc najważniejsze cechy jakimi powinien odznaczać się dobry szablon aukcyjny. Jeżeli jednak sami nie czujecie się na siłach aby zaprojektować i zakodować tego rodzaju szablon to zachęcamy was do kontaktu z nami - z chęcią pomożemy!


Zródło: Opracowanie własne E-prom
Zdjęcia: E-prom Nasze realizacje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz