Translate

piątek, 4 listopada 2016

Co przyniesie nadchodzący rok czyli trendy w stronach landing page na 2017

Do końca roku zostało już niezbyt wiele czasu, warto więc rozpocząć pewne podsumowania i zastanowić się nad przyszłością. Szczególnie ważne są dla nas prognozy dotyczące bardzo ważnej kwestii jaką są landing pages, które w ostatnim czasie zyskują na ogromnej popularności.


Zastanówmy się zatem czym powinien charakteryzować się dobry landing page Anno Domini 2017. Otóż jego podstawowym zadaniem powinno być sprzedawanie naszego produktu czy też marki. Dobrze wiemy jak wyglądają landing pages obecnie. Śledząc jednak trendy możemy przewidzieć co będzie popularne w tym względzie w przyszłym roku.

Pierwszym z trendów który da się łatwo zauważyć jest używanie dłuższej formy. Wynika to po prostu z faktu, iż klienci chcą wiedzieć coraz więcej przez co potrzebują szerokiego spektrum informacji. Jeżeli zatem zdecydujemy się na umieszczenie wszystkich niezbędnych danych na naszej stronie landing page od razu pokażemy klientowi swój profesjonalizm w podejściu do rzetelnej informacji.

Kolejny z trendów który zdaje się będzie dominował w nadchodzących miesiącach jest minimalistyczna forma. Prosty i przejrzysty design to obecnie to czego pragną internauci. Należy więc przy projektowaniu strony pamiętać o nie dodawaniu elementów które mogły by rozpraszać uwagę odwiedzających. Wszystkie informacje muszą być jasno i łatwo podane do przyswojenia przez klienta.Brak paska nawigacyjnego to kolejny modny trend który da się zauważyć. Mimo, że menu wydaje się niezbędnym elementem każdej strony to jednak może on w pewien sposób rozpraszać uwagę użytkownika. Cel wizyty potencjalnego klienta na naszej stronie landing page jest jasny - będzie to skorzystanie z formularza wyceny, zapisanie się do bazy mailingowej lub też zwyczajnie, dokonanie zakupu. Nic więc nie powinno go w tej kwestii rozpraszać.


Na znaczeniu zyskuje również używanie własnych zdjęć i fotografia na stronie. Mijają już czasy kiedy to stockowe zdjęcia świecą triumf na stronach. Teraz liczy się unikalność i prawdziwość, która buduje zaufanie klientów na tle konkurencji.

W wielkim skrócie można jeszcze nadmienić, że w nadchodzących miesiącach w landing pages najistotniejsza będzie szeroko rozumiana interaktywność strony ,,landingowej". Tak więc animowane elementy czy też płynnie przewijające się sekcje są jak najbardziej pożądanymi elementami strony www w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz