Translate

czwartek, 27 października 2016

Czy warto prowadzić bloga z myślą o działalności e-commerce?

Jak zapewne wszyscy zdążyliście już zauważyć konkurencja na rynku internetowego handlu jest obecnie ogromna i sprzedawcy sięgają po każdą możliwą metodę aby zachęcić właśnie do swojej oferty potencjalnych klientów. Jedną z takich metod, która jest obecnie bardzo często stosowana to prowadzenie bloga.


Czasy kiedy blogerów dało policzyć się na palcach jednej ręki są już dawno za nami i obecnie scena blogerska jest tak rozwinięta, że można chyba śmiało wysunąć tezę iż więcej osób pisze obecnie blogi niż je czyta. Tak więc decydując się na prowadzenie bloga jako wsparcia dla e-commercowej działalności ma dość małe szanse, że stanie się on popularny wśród użytkowników.
Nie jest to jednak nie wykonalne. Należy jednak dołożyć wszelkich starań aby wasz blog był unikalny, ciekawy i zawierał wartościowe wpisy.Jak sami pewnie wiecie po sobie w sprzedaży internetowej na wyciągnięcie ręki klient ma wszelkiego rodzaju towary, dlatego też sprzedający aby zainteresować klienta konkretną stroną posiada tylko kilka sekund.
Warto jednak o klientów walczyć, gdyż będzie to procentowało w przyszłości. Dlatego też regularne prowadzenie bloga wraz ze sklepem internetowym pozwala nie tylko na nawiązanie stałych i bliskich relacji z klientami ale pomaga również w osiągnięciu wyższych wyników wyszukiwania w Google. Jednym słowem wpływa pozytywnie na pozycjonowanie. Z tego też względu ciągle na popularności zyskuje pozycjonowanie samych blogów, które służą do informowania klientów o potencjalnych promocjach czy też nowościach w ofercie.


Wiemy więc, że blog może być bardzo pomocny przy prowadzeniu działalności e-commerce. Należy jednak wiedzieć jak prawidłowo go prowadzić.
Bardzo wielu sprzedawców wpada w pułapkę i traktuje blog jako następny element reklamy internetowej. I teoretycznie ma on rację bo blog w sposób pośredni własnie temu służy, ale nie można go prowadzić w ten sposób.
Blog który zawiera jedynie informacje handlowe i promocyjne jest najzwyczajniej w świecie nie atrakcyjny. Dlatego też prowadząc blog należy zwrócić baczną uwagę aby elementy reklamowe w treści wpisów były przedstawione w sposób możliwie jak najmniej nachalny ale za to bardzo przystępny.
Nie radzimy również zaczynania prowadzenia bloga jeżeli nie jesteśmy w stanie w regularny sposób zapełniać go wartościową treścią. Blogi, które nie są regularnie prowadzone zwyczajnie tracą na oglądalności.
Należy także zwracać baczną uwagę na to aby wszystkie wpisy były jak najwyższej jakości i wiązały się tematycznie z waszym blogiem - w przeciwnym wypadku może to wam bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jak więc sami widzicie prowadzenie bloga to nie taka prosta spraw. Jeżeli sami nie czujecie się na siłach aby podjąć się takiego zadania to może warto zastanowić się nad powierzeniem go profesjonalistom?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz