Translate

czwartek, 17 listopada 2016

Zadbaj o swoją stronę czyli kilka porad i wskazówek dla początkujących webmasterów

Każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z daną dziedziną czy też zagadnieniem i wie jak na samym początku cenna okazać się może każda rada bardziej zorientowanych w temacie. W związku z tym mamy dzisiaj porcję porad dla początkujących webmasterów.Zacznijmy więc od podstawowej rzeczy czyli ułatwienia odnalezienia waszych świeżo postawionych stron przez Google. Aby tego dokonać upewnijcie się, że do wszystkich waszych stron na witrynie prowadzą linki znajdujące się na innych portalach. Pozwoli to na szybkie zaindeksowanie waszej strony w wynikach wyszukiwania. Radzimy również odpowiednio skonfigurować plik robots.txt znajdujący się na serwerze.

W ułatwieniu odnalezienia strony przez Google pomocne będzie także przesłanie mapy witryny za pomocą narzędzia Google Search Console.Kolejnym ważnym elementem jest ułatwienie wyszukiwarce Google zrozumienia zawartości treści na twojej witrynie. Z tego też względu należy pamiętać o wypełnianiu elementów <title> oraz atrybutów ,,alt" w jak najdokładniejszy sposób. Ponadto upewnij się że istotne treści są zawsze widoczne na twojej stronie. Wyszukiwarka Google jest zdolna do zaindeksowania zasobów HTML ukrytych w na przykład elementach nawigacyjnych takich jak sekcje rozwijane.

Projektując stronę www ułatw w jak największym stopniu korzystanie z niej innym użytkownikom. W tym celu zwróć uwagę aby istotne elementy jak treści czy też linki były umieszczone w postaci zwykłego tekstu a nie elementów graficznych. Jeżeli musisz już wykorzystać grafiki to bezwzględnie odpowiednio opisz atrybut ,,alt".
Weź również pod uwagę czas wczytywania się stron i zoptymalizuj go. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że szybko wczytujące się witryny internetowe są bardziej atrakcyjne dla odwiedzających. Do tego celu możesz użyć takiej strony jak webpagestest.org czy też narzędzia Page Speed Insights.


Tworząc swoją stronę miej na uwadze również użytkowników innych urządzeń niż komputery i przygotuj wersję obsługująca urządzenia mobilne jak tablety czy smartfony. Zbadaj również czy twoja strona wyświetla się poprawnie na wszystkich popularnych przeglądarkach.


Przede wszystkim jednak staraj się cały czas pracować nad poprawieniem funkcjonalności swojej strony i nie spoczywaj na laurach. Włożona praca opłaci się a twoja strona będzie stanowiła przykład dla innych twórców treści internetowych, którzy dopiero zaczynają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz