Translate

piątek, 21 października 2016

Jakie zmiany planują nowi właściciele Allegro?

Jak zapewne już słyszeliście, serwis Allegro został sprzedany konsorcjum funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners za kwotę 3,25 mld dolarów. Jak to zwykle bywa wraz ze zmianą właściciela zmienia się zazwyczaj również kierunek w jakim zmierza dana firma. Postaramy się wam dzisiaj przedstawić kilka informacji odnośnie tego w jakim kierunku swój nowy nabytek  planują skierować jego aktualni właściciele.


Otóż według słów nowych włodarzy Allegro, głównym i najważniejszym celem firmy będzie utrzymanie dotychczasowej pozycji jaką na rynku ma Allegro, a mówimy tutaj o ponad 40 % udziale w rynku. Jest to więc bez wątpienia pozycja lidera. Interesujący jest fakt, że priorytetem nowych właścicieli nie jest ekspansja na inne rynki środkowo europejskie ale rozwój właśnie tutaj w Polsce.



Skąd takie podejście? Otóż według rynkowych przewidywań na temat wartości rynku e-commerce w naszym kraju ma on w przeciągu najbliższych pięciu lat aż dwukrotnie zwiększyć swoją wartość. Jest to więc bardzo obiecująca prognoza finansowa. Wszystko to ma sugerować, że w 2021 roku obecni właściciele będą planowali sprzedaż swojej inwestycji z zyskiem, gdyż tak wygląda zazwyczaj schemat działania tego typu funduszy inwestycyjnych.



Z rozmowy z nowymi właścicielami wynika również, że planują oni uruchomienie platformy służącej do sprzedaży biletów na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne jak koncerty czy też sztuki teatralne oraz wprowadzenie do portfolio firmy usług związanych z szeroko rozumianą turystyką oraz finansami.

Czy zmiana na nowego właściciela wyjdzie serwisowi Allegro na dobre, przekonamy się już w niedalekiej przyszłości. Śledźcie zatem nasz blog aby być na bieżąco ze wszystkimi ewentualnymi nowinkami związanymi z Allegro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz