Translate

czwartek, 31 grudnia 2015

Trendy w sprzedaży na 2016 rok. Ebay, Amazon a może zostać przy sklepie internetowym?

Dziś sylwester czyli ostatni dzień w roku. Pora na wyciągnięcie szklanej kuli i wróżby na 2016 rok w marketingu internetowym.

Dziś mamy dla Was wpis na naszym blogu, który już po długim weekendzie sylwestrowym będzie przez was często szukany czyli trendy sprzedażowe oraz marketingowe w Nowym 2016 roku.

Jak co roku Facebook będzie zbierał żniwo coraz większej liczby użytkowników choć niektórzy przewidywali już jego upadek kilka razy. Na pewno nie będzie to tak diametralny wzrost jak do tej pory po kilkanaście milionów czy kilkadziesiąt rocznie ale będzie spory. Nowi użytkownicy to standardowy temat, ale patrząc na to co dzieje się obecnie coraz więcej informacji będziemy wyszukiwać właśnie na Facebooku i będą na tym tracić przeróżne portale internetowe. Podobnie przypadek miał się z telewizją. Większość z nas nie widziała świata poza setkami kanałów dziś nie widzimy świata poza youtuberami i ich kanałami. Podsumowując bez profilu na Facebooku i jego odpowiedniego prowadzenia ani rusz, o stronach internetowych możecie powoli zapominać inaczej ma się sprawa sklepów internetowych.

Pozycjonowanie i reklamy. Ten trend z roku na rok coraz bardziej rośnie, coraz więcej stron przybywa, a wraz z nią konkurencji. Tutaj każdy chce się przebić nad innymi i przeciągnąć klienta na swoją stronę co za tym idzie skłonić do zakupów. Bez odpowiedniego pozycjonowanie nie mamy co marzyć ani myśleć o wielkich obrotach w naszym sklepie bez względu na to jak będzie wyglądał. Należy też pamiętać, że nowo powstające firmy które nie maja zaplecza SEO lub korzystają z katalogów spowodują tylko i wyłącznie straty których już tak łatwo nie odzyskamy, a z tym koszt powrotu czy wskoczenia na pozycji TOP 10 będzie o wiele wiele droższy. Dlatego warto kierować się tutaj jakością nie kwotą.

Na koniec wisienka na torcie i jest to eBay. Allegro jest już tak przesycone ofertami, ze sprzedawcy po kosztach sprzedają produkty nie zarabiając na tym nic byle tylko być wyżej niż konkurencja w liście wyników. Spora część dóbr które sprzedawane są na allegro z bardzo małą marża okazują się hitem sprzedażowym za granicą ponieważ niektórych produktów tam nie znają lub ceny są o wiele, wiele wyższe, dlatego warto pomyśleć nad wejściem na eBay w 2016 roku. Otwarcie na rynek zagraniczny nie oznacza dodatkowych kłopotów klienci zagraniczni są o wiele bardziej tolerancyjni i przykładają najwyższą formę w jakość nie cenę.

Czy nasze wróżby się spełnią? Oczywiście ponieważ są poparte na faktach oraz doświadczeniu z firmami z którymi współpracowaliśmy w tym jak i przez poprzednie lata.

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz