Translate

piątek, 22 maja 2015

E-zakupy - dlaczego warto sprzedawać przez internet?

Czy opłaca się sprzedawać przez internet? Jakie są plusy i co zrobić aby sprzedawać dużo. To są pytania które nurtują wiele osób. Portale aukcyjne oraz sklepy internetowe dają możliwość dotarcia do ogromnej grupy docelowej. 

 Najnowsze badania przeprowadzone przez instytut opinii publicznej Infas na zlecenie Trusted Shops wykazują, że Polacy bardzo chętnie kupują przez internet. Wyprzedzają nas tylko Wielka Brytania i Niemcy! Aż 27%  osób przyznało się, że przynajmniej raz w tygodniu robią zakupy przez internet. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie!

Co zrobić aby sprzedawać z powodzeniem na aukcjach internetowych?


Nie każdy ma czas i umiejętności aby wystawiać aukcje, obrabiać graficznie zdjęcia, tworzyć opisy produktów czy obsługiwać sprzedaż. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kontakt z firmą, która w swojej ofercie ma obsługę sprzedaży. Taka firma dzięki swojemu doświadczeniu zadba o obsługę allegro, ebay, sklepów internetowych. Dzięki temu będziemy mogli sprzedawać więcej, z lepszym rezultatem. Warto dodać, że dzięki takiemu oddelegowaniu sprzedaży do firmy zewnętrznej z łatwością możemy także sprzedawać nasze produkty na rynkach zagranicznych np. w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Plusy sprzedaży przez internet:
  • niski koszt dotarcia do potencjalnych klientów
  • możliwość precyzyjnego docierania do klientów należących do naszych grup docelowych
  • możliwość prezentacji oferty przy użyciu ciekawych narzędzi (infografiki, prezentacje, zdjęcia, filmy)
  • możliwość docierania do klientów i kreowania wizerunku marki wykorzystując reklamy różnego rodzaju (np. w social mediach)
  • możliwość analizy działań sprzedażowych i reklamowych (narzędzia statystyczne) 
  • zwiększenie sprzedaży po przez zwiększenie ruchu na stronie ( dzięki pozycjonowaniu i optymalizacji)

Jeśli szukasz pomocy w sprzedaży przez internet, potrzebujesz firmy, która zajmie się obsługą allegro, ebay, sklepu www lub innego portalu sprzedażowego w Polsce i zagranicą - skontaktuj się z nami:
tel. 792 817 241
biuro@e-prom.com.pl
www.e-prom.com.pl

Źródło: www.e-prom.com.pl , www.trustedshops.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz