Translate

środa, 25 czerwca 2014

Zmiana w Ustawie o zakupach Online 2014

Nie od dziś w internecie krąży informacja o zmianie ustawy o zakupach online i dostosowanie jej pod przepisy UE. W naszym kraju przepisy wejdą z półrocznym opóźnieniem czyli od Wigilii Bożego Narodzenia 2014 co nie jest to na rękę konsumentowi, ale za to sprzedawcą tak, ponieważ mają czas na przystosowanie się do nowych przepisów.

Wraz z nowymi przepisami czekają nas spore zmiany mające przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa zakupów w Sieci. Przykładowe z nich to:

- wydłużenie prawa do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem lub na odległość z 10 do 14 dni
- wymóg uzyskania wyraźnej zgody konsumenta na wszelkie dodatkowe płatności wykraczające poza uzgodnione wynagrodzenie za główne obowiązki umowne przedsiębiorcy
- gdy kupimy wadliwy produkt, składając reklamację, będziemy mogli wybierać między naprawą, wymianą, obniżeniem ceny a odstąpieniem od umowy

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę Dziennika Ustaw, gdzie możecie przeglądnąć 22 strony nowej ustawy. Link dostępny tutaj.


http://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/827/1

UOKiK planuje przeprowadzić jesienią kampanię informacyjną, a jeżeli już teraz chcecie aby dostosować Wasz regulamin do nowych przepisów skontaktujcie się z nami biuro@e-prom.com.pl.

W skład naszej grupy E-prom s.c. wchodzi www.lega-iuris.pl czyli kancelaria prawna. Dzięki temu macie zawsze pewność, że Wasz nowy regulamin będzie zgodny z prawem i pisany przez prawnika.

www.lega-iuris.pl


Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz