Translate

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Social Media jako nowoczesne wiadomości ze świata?

Zastanawialiście się gdzie szybciej uzyskacie wiadomości ze świata?

Po wczorajszym wydarzeniu, czyli pobiciu rekordu "ćwierknięć" na minutę okazuje się że zawsze pierwsze informacje są w Internecie.

Zastanawiacie się pewnie jak to na minutę i ile ich było?

Zaczniemy od końca. #Tweetów w Polsce nazywanych "ćwiernięciami" było aż 388 985. Prawie 400 tyś osób w ciągu jednej minuty przesłało wiadomość ze swojego telefonu, smartfona, komputera, tableta o wygranej Brazylii po niestrzelonym piątym rzucie karnym przez Chile. Możemy po tym zobaczyć siłę social mediów oraz to, że pierwsze informacje są jednak w Internecie.


Być może z czasem nasze samochody będą zintegrowane z twitterem i jadąc nasza nawigacja będzie automatycznie odczytywać komunikat z twittera danego miasta i poprowadzi nas do objazdu. Czyż to nie wspaniałe?

Jeżeli myślicie że to nie realne wystarczy popatrzyć na niektóre profile Polskich firm. Dla przykładu jeden z dostawców serwerów w Polsce korzysta z tweetera przekazując informacje o awariach oraz informacje 0-days w oprogramowaniach CMS i sklepów internetowych. Więc wystarczy dodać profil do obserwujących w swoim smartfonie, komputerze i już dziś możecie wiedzieć dlaczego spadła Wam sprzedaż danego dnia oraz ustrzec się przed przejęciu strony przez hakerów.

Czy w Waszej firmie też korzystacie z twittera albo może nie macie pomysłów na niego? Zobaczcie co mamy do zaoferowania Wam.

Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz