Translate

piątek, 10 lutego 2017

Sklep internetowy - jak powinien być zaprojektowany i co musi zawierać?

Obecnie coraz częściej korzystamy z zakupów przez internet. I tak jak w wypadku tradycyjnych sklepów do zakupu w danym miejscu zachęcić klienta może nie tylko cena ale przede wszystkim to jak dany sklep się prezentuje. W wypadku sklepu internetowego jego strona główna stanowi wizytówkę od której zależy czy uda się przyciągnąć potencjalnych klientów.


W dzisiejszym wpisie podpowiemy wam co powinna zawierać prawidłowo przygotowana strona sklepu internetowego i jakie sekcje powinny się na niej znaleźć.


Tak więc w przypadku każdego sklepu internetowego powinna znaleźć się krótka i przejrzysta instrukcja o tym jak dokonywać zakupów. Musicie wziąć pod uwagę, że niektórzy klienci będą po raz pierwszy dokonywali zakupów przez internet i to co dla was wydaje się proste i intuicyjne może stanowić dla nowicjuszy w tym temacie nie lada wyzwanie. Z tego też względu warto przygotować prosty poradnik na temat tego jak przejść poszczególne etapy składania zamówienia, jego realizacji oraz opłat. Dobrym pomysłem będzie stworzenie na przykład multimedialnej prezentacji wideo.Bardzo ważne jest również umieszczenie na głównej stronie odnośnika do pomocy dla klientów. Często można spotkać się z sekcją o nazwie FAQ - czyli często zadawanych pytań. Należy tutaj umieścić najbardziej popularne pytanie jakie mogą mieć potencjalni klienci wraz z wyczerpującymi odpowiedziami na nie.

Istotne jest również umieszczenie na głównej stronie odnośnika do regulaminu sklepu. Przypominamy jednak, że bezmyślne kopiowanie regulaminów z innych sklepów i wstawianie do swojej strony jest dość poważnym błędem. Najlepiej będzie zlecić przygotowanie regulaminu profesjonalnej firmie, dobrze znającej przepisy prawne i podstawy sprzedaży internetowej. W regulaminie muszą znaleźć się informacje na temat praw klienta, procesu reklamacyjnego oraz zwrotów.

Zwracamy również uwagę aby przy oferowanych produktach zawsze podawać czas realizacji zamówienia. Bardzo wielu klientów uzależnia zakup od tego kiedy będą w stanie otrzymać dany produkt. Przestrzegamy jednocześnie przed podawaniem tutaj nieprawdziwych danych - jak wysyłka w ciągu 24 godzin gdy faktyczny czas realizacji wynosi od 2 do 3 dni.Pamiętajcie również o tym, że dokonywanie zakupów w sieci wiążą się z koniecznością udostępniania danych osobowych przez klienta. Z tego tytułu sprzedawca jest zobowiązany poinformować klienta w jaki sposób i gdzie będą wykorzystywane lub udostępniane jego dane osobowe. W tym wypadku też radzimy o skorzystanie z pomocy specjalistycznej firmy która przygotuje odpowiednie regulaminy dla polityki prywatności waszego sklepu.

Na sam koniec zalecamy umieszczenie na głównej stronie odnośnika do opinii kupujących na temat Państwa usług. Wielu sprzedawców pomija tego typu sekcje na stronie w obawie, że negatywne opinie odstraszą potencjalnych klientów. Dlatego też należy starać się zawsze o zapewnienie jak najwyższej jakości obsługi klienta. Negatywne opinie są jednak czasami nieuniknione, jednak rzeczywiste opinie na stronie pozwolą uwiarygodnić twoją pozycję. Pamiętajcie, że w relacjach z klientami zawsze najważniejsza jest szczerość i budowanie prawdziwego wizerunku.

Źródło - opracowanie własne E-prom
Zdjęcia - zakładka ,,Nasze realizacje" na stronie e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz