Translate

czwartek, 20 sierpnia 2015

Trendy internetu - czyli jak przetrwać w sieci!

Jak sprawić aby przyciągnąć do siebie klienta? Warto wykorzystywać trendy panujące w internecie. Dzięki temu staniemy się bardziej przyjaźni, a tym samym bardziej warci obserwacji.
Pierwszy i chyba najważniejszy trend jaki możemy wykorzystać to mobilność. Ilość osób korzystających z internetu za pomocą urządzeń mobilnych rośnie. Z smartfonami nie roztajemy się ani na krok, a według badań większość posiadaczy korzysta regularnie z internetu mobilnego. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wytyczne Google co do obecności stron i serwisów w wersji RWD (Responsive Web Design). Tylko takie strony są w tej chwili zauważane przez robota Google, co wpływa na ich widoczność w wynikach wyszukiwania.

Kolejnym trendem, który warto praktykować jest synchronizacja i integracja. Co raz więcej urządzeń łączy się wzajemnie ze sobą udostępniając te same treści. Jako dobry przykład można podać urządzenia marki Apple gdzie iPhone, iPad, iPod i iWatch łączą się ze sobą udostępniając w ten sposób możliwość dostępu do naszych danych na każdym z nich. Dlatego wart zadbać o możliwość pracy w chmurze pozwalającej uniknąć ręcznej synchronizacji plików.

Stosując powyższe 2 trendy nie można zapomnieć także o content marketingu. Tylko on sprawi, że klient będzie chciał regularnie odwiedzać stronę internetową naszej firmy, bądź aktywnie uczestniczyć w życiu naszego fanpage’a. Przepis na sukces jest prosty musimy sprawić, aby dla użytkownika było opłacalne bycie naszym odbiorcą. Taka opłacalność może wynikać z tego, że na naszej stronie zamieszczamy materiały, które mogą być dla niego przydatne w życiu codziennym i wzbudzające ciekawość.
Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem lub zastosowaniem dobrze przemyślanego marketingu internetowego w swojej firmie to zapraszamy Cię do kontaktu:

E-PROM S.C.
ul. Zdrojowa 39
33-300 Nowy Sącz
tel. 792 817 241

"TO MY TWORZYMY TWÓJ WIRTUALNY ŚWIAT"

Źródło: www.e-prom.com.pl

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przetrwać można tak, że zakładamy sklep internetowy https://www.cashbill.pl/integracja/integracja-platnosci-online-shopgold i dodajemy tą płatność. Następnie rośnie sprzedaż, a my zarabiamy.

    OdpowiedzUsuń