Translate

piątek, 12 czerwca 2015

5 powodów dla których Twoja firma powinna być obecna w social mediach !

Jak wiadomo i już wiele razy wspominaliśmy we wcześniejszych wpisach media społecznościowe są obecnie najlepszym kanałem reklamy. Ale co dokładnie czyni je tak doskonałymi. O tym napiszemy w dzisiejszym wpisie ;)

 


Media społecznościowe są już wszechobecne i wpisane w nasze codzienne życie. Wiele firm używa ich do celów marketingowych, promocyjnych, sprzedażowych oraz do kreowania marki. Warto jednak zastanowić się dlaczego portale społecznościowe są użyteczne do tych celów. Powodów jest wiele ale my przedstawimy 5 tych najważniejszych, dzięki którym wzrasta rozpoznawalność marki oraz pozycja ich strony w wyszukiwaniach.


Powód pierwszy:

Social media to narzędzia, dzięki którym można szybko poznać potencjalnych klientów czyli naszą grupę docelową. Dodatkowo dzięki takiej komunikacji, masz możliwość poznawać opinie klientów. Media społecznościowe stanowi niezawodną skarbnicę informacji, które odpowiednio przeanalizowane i wykorzystane mogą okazać się bardzo przydatne do prowadzonych działań biznesowych.


Powód drugi:

Social media zapewniają lepsze dotarcie do konkretnego klienta. Szczególnie Facebook umożliwił dotarcie do bardzo specyficznej i sprecyzowanej grupy docelowej.


Powód trzeci:

Portale społecznościowe są świetnym narzędziem do analizowania poczynań konkurencji. Dzięki nim możemy poznać produkty i usługi naszych rywali na rynku. Plusem dla tej sytuacji jest, że pozwoli nam to udoskonalić naszą ofertę i ułatwi wyróżnienie się na rynku.


Powód czwarty:

Działania w social mediach pozytywnie wpływają na pozycję w wyszukiwarce Google. Niezaprzeczalne jest to, że firmy, które będą się rozwijać w social mediach będą zawsze krok dalej od konkurencji.


Powód piąty:

Firma mająca profile na portalach społecznościowych jest o wiele bardziej pozytywnie odbierana przez klientów. Wzbudza poczucie zaufania i kreuje relacje przyjacielskie ze swoimi klientami.


Podsumowując:

Jest wiele powodów dla których warto posiadać profile firmowe w social mediach. My przedstawiliśmy tylko 5, naszym zdaniem najważniejszych. Jeśli chcesz zaistnieć, chcesz prowadzić konta społecznościowe swojej firmy profesjonalnie prosimy o kontakt:
tel. 792 817 241
biuro@e-prom.com.pl
www.e-prom.com.pl 


www.e-prom.com.pl

 
Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz